Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.
Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.
Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.
Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.
Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).
Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.
$ obexftp -t /dev/rfcomm0 -p hello.txt Custom transport set to 'Siemens/Ericsson' Connecting...failed: connect Still trying to connect Connecting...failed: connect Still trying to connect Connecting...failed: connect Still trying to connectpri prvnim "Connecting" se mobil zepta na pin, zadam stejny jako je v /etc/bluetooth/pin a pak se chvili nic nedeje, ikonka na displeji mobilu ukazuje ze je BT spojeni aktivni ale pak pocitac napise ono failed a pak uz to jde rychle. Mobil se pritom tvari jakoby nic. Uz opravdu netusim cim by to mohlo byt... prohledal jsem co se dalo ale nikde o tomhle problemu nic nepisou... uz jsem z toho modrozubyho nesmyslu docela dost zmatenej
co jsem nasel tak akorat http://www.fuschlberger.net/bluetooth/ a nejake tomu podobne, ale neco mi tam nekde chybi...
Distro: Debian Unstable
/etc/bluetooth/rfcomm.conf:
rfcomm0 {
bind yes;
device 00:01:E3:39:FD:DF;
# OBEX File Transfer, OBEX Synchronisation
channel 5;
# OBEX Object Push
#channel 4;
comment "jk-mobil device";
}
/etc/bluetooth/hcid.conf:
# HCId options
options {
autoinit yes;
security none;
pairing multi;
pin_helper /usr/bin/bluez-pin;
}
# Default settings for HCI devices (promazal jsem komentare)
device {
name "%h-%d";
class 0x100;
iscan enable; pscan enable;
lm accept;
lp rswitch,hold,sniff,park;
}
lsmod (zkráceno)
$ lsmod Module Size Used by rfcomm 41304 2 l2cap 28032 5 rfcomm hci_usb 15360 1 bluetooth 52580 5 rfcomm,l2cap,hci_usbpredem diky
$ obexftp -b $M -B 5 -x No custom transport Connecting...bt: -1 failed: connect Still trying to connect Connecting...bt: -1 failed: connect Still trying to connect Connecting...bt: -1 failed: connect Still trying to connectMobil (Sie S55) se zepta na pin, natukam tam to co je v /etc/bluetooth/pin, chvili nic a pak ono failed... zkusil jsem vycistit konfiguraky (preinstalovat bluez-utils), pak jsem zkousel povypinat veskere zabezpeceni, a porat totez... ach jo. kernel mam 2.6.6 (vanila) a bluez-utils 2.7-4
$ rfcomm connect rfcomm0 $M Can't connect RFCOMM socket: Resource temporarily unavailable
http://triq.net/obexftp/obexftp-0.10.4-rc3.tar.gz
Tiskni
Sdílej: