abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:44 | IT novinky

    Mezinárodní nezisková organizace Women Who Code (WWCode, Wikipedie) založena v roce 2011 s cílem usnadnit ženám vstup do světa informačních technologií nečekaně skončila. Došly finance.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    18.4. 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 570 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Rychlost zápisu na DVD-RAM

    12.12.2004 21:54 MartinS | skóre: 13 | blog: F | Troubky
    Rychlost zápisu na DVD-RAM
    Přečteno: 374×
    Zdravim,

    mam palírnu LG GSA 4120B, ktera umi zapisovat na DVD-RAM 5x a disk, ten umi 3x . Při zápisu je ale reálná rychlost 350-400 kB/s, teda asi 10x menší, než by teoreticky mohla být. Na drobné zalohy to stačí, ale..... Teda moje otazka je, jestli někdo z vas zapisuje na DVD-RAM rychleji a jestli to vyžaduje ještě nějaký zasah.

    Dik.
    --oldpackage

    Odpovědi

    13.12.2004 07:52 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    Zapisovat rozumnou rychlosti se da pouze pri naformatovani na UDF.
    Jiří Svoboda avatar 13.12.2004 08:42 Jiří Svoboda | skóre: 37 | blog: cat /dev/mind | Prostějov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    BTW, zkousel jsi to UDF pod Linuxem v praxi? Vetsina navodu, na ktere jsem narazil, zminuji vyhradne pouzivani ext2. To jsem zkousel, ale dopadl jsem ne prilis slavne. Ve smyslu, ze vsechno fungovalo az do urcite miry zaplneni media, a pak to zacalo hlasit divne ext2 chyby, jako by tam uz nebylo misto. Pritom ale byt melo. Chtel jsem jeste zkusit UDF, navod jsem nekde vygoogloval, ale zatim jsem se k tomu nedostal.
    O rychlost mi nejde.
    13.12.2004 09:03 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    Jasne, funguje to vyborne. ;-)
    13.12.2004 13:58 MartinS | skóre: 13 | blog: F | Troubky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    Mam kotoucek naformatovany na UDF. Jak rychle teda zapisujes ty?
    --oldpackage
    13.12.2004 14:07 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    Tak jsem zkusil cvicne zkopirovat 100 MB a trvalo to presne minutu, coz je nejakych 1,66 MB/s. (medium 3x)
    13.12.2004 14:29 MartinS | skóre: 13 | blog: F | Troubky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    Hmm...to je pěkný. Muze to ovlivnit verze udftools?
    --oldpackage
    13.12.2004 14:51 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    IMNSHO ne, ty slouzi jen pro formatovani, mazani media apod., neobsluhuji pro zapis na medium.
    13.12.2004 08:40 iji | skóre: 29
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    3.8.2006 14:55 Lukáš MATELA | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    Zdravím,

    řeším stejný problém s rychlostí vypalování DVD-RAM. V návodu zde:

    http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/63017

    je popis, že se má mountovat příkazem:

    mount -t udf -o sync /dev/hdc /mnt/dvdram

    nebo přidat do /etc/fstab.

    Mám jen dotaz, jak (a zda vůbec) při editaci fstabu uvedeným způsobem přimountuju i DVD+-R/RW. Nedělalo by to problémy?
    3.8.2006 18:50 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    To je uz dost stara diskuse ;-)

    Ja mam teda s tou volbou "sync" trosku jine zkusenosti (a co jsem cetl, tak nejen ja). Bez toho mi to zapisuje snad plnou rychlosti, ale pokud tam ten "sync" dam, tak to jede maximalne 8kB/s.

    Jinak v tom fstabu si jednoduse vytvor dva radky. Jeden pro /mnt/dvd a jeden pro /mnt/dvdram a mas po starostech ne? A mam pocit jestli to u cteni neni vubec jedno...
    Stanislav Brabec avatar 7.8.2006 13:20 Stanislav Brabec | skóre: 45 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM

    "sync" je synchronní zápis, který po každém bloku aktualizuje metadata. Pokud nemá hardware dostatečně velkou a šikovnou cache, většinou zpomalí zápis 10× až 100× a úměrně zkrátí i životnost média. Pokud o nějaké volbě uvažovat, pak je to "noatime".

    Jinak v tom fstabu si jednoduse vytvor dva radky.

    Anebo moderněji použij HAL/D-BUS/Volume Manager.

    Stanislav Brabec avatar 13.12.2004 13:13 Stanislav Brabec | skóre: 45 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    Kromě zmíněných důvodů k tomu ještě přistupuje fakt, že u této vypalovačky nejde se stávajícím firmwarem vypnout verifikace každého zápisu. Což u malých zapisovaných bloků zdržuje více nez 2×.
    13.12.2004 14:08 MartinS | skóre: 13 | blog: F | Troubky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    Flashnul jsem FW z puvodniho A102 na A111 a zapis je snad jeste pomalejsi. Jde ta verifikace nejak v linuxu nastavit?
    --oldpackage
    13.12.2004 14:10 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    Ne, nejde - vzdyt vam tady pisou, ze to firmware nepodporuje.
    13.12.2004 17:41 iji | skóre: 29
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    a nebyla by skoda se zbavovat verifikace? osobne DVD-RAM pouzivam zejmena na zalohovani a inkrementalni pripalovani a verifikaci povazuji za bajecnou vec. (a i kdyby ta moznost vypnuti byla, stejne bych ji pouzival)
    13.12.2004 19:08 MartinS | skóre: 13 | blog: F | Troubky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlost zápisu na DVD-RAM
    Jo jasne, mne slo jen o rychlost zapisu a zkusenosti s timto. Skoda ze z toho nevymačknu vic, ale na drobny zalohy je to OK.
    --oldpackage

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.