abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    24.7. 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (29%)
     (25%)
     (5%)
     (5%)
     (5%)
     (2%)
     (2%)
     (28%)
    Celkem 129 hlasů
     Komentářů: 16, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Dotaz: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech

    9.1.2005 15:15 magmus
    Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    Přečteno: 2077×
    Zajímalo by mě, zda je možné (a pokud ano, v jakých programech) v hudebních souborech (písničky) oddělit slova od hudby (nebo alespoň hlas potlačit)?

    Odpovědi

    9.1.2005 15:27 Pinky | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    byl čas kdy jsem přehrával v xmms a narazil jsem tam na plugin který hlas potlačoval, ale nic moc a ono to ani není dost jednoduše možné
    9.1.2005 15:56 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    Jo, takový tam je, ale je to dost bídné. Často to neodstraní hlas vůbec, mnohdy odstraní co nemá a skoro vždycky zbytek zkreslí k neposlouchatelnosti.
    Copak toho není dost?
    vlk avatar 9.1.2005 17:10 vlk | skóre: 23 | blog: u_vlka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    je to biedne preto lebo princip plaginov spociva v potlaceni MONO zlozky, v ktorej su najcastejsie okrem spevu aj bicie, preto to casto potlaci aj to co nema, a ak pesnicka ma iba v mono tak to funguje takmer spolahlivo, ale ak je spev (viac) v pravom alebo lavom kanali, alebo je na speve nejaky stereo efekt, tak potom sa to da uz tazko potlacit ..., skus myslim ze program "rezound" ma takuto funkciu, ak nie, tak xmms taku pluginu ma urcite, potom si to len nahras :)
    You don't exist, Go away !
    23.2.2005 12:51 Pavel Franta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký program na rozdělení stop v hudebních souborech
    No mě by zajímalo, kolik jste ochotný za takový program zaplatit. Ani program, který vytvoří notový záznam, ze záznamu symfoňáku není nic triviálního. Zkuste prolistovat několik ročníků MUZIKUSu, o něčem takovém tam psali (ale určitě to nebylo pro LINUX). Nevím jestli si uvědomujete, co od takového programu požadujete, ale v podstatě tu jde o vektorový prostor s neortogonální bází, tyto bázové vektory musíte nejprve určit. Pro názornost třeba příklad z optiky: roengen vám zobrazí na 2D změnu amplitudy zaření po průchodu 3D objektem, pokud nepoužijete tomografii, tak získaný záznam můžete zpracovat pouze na základě zkušenosti a znalosti anatomie, aby jste rozlišil jednotlivé elementy obrazu. A podobně postupujete při zpracování zvuku. Protože znáte spektrální charakteristiky jednotlivých nástrojů a lidského hlasu, a jejich časový rozvoj (tak trochu analogie k tomografii při zpracování obrazu, jen to není tak jednoznačné). Možná něco najdete na universitách, provádějících výzkum v oblasti počítačové hudební fyziky a aplikacemi IT v hudbě. Občas tam poskytují i zdrojové kody, někdy i přímo pro LINUX.

    Že něco takového je v praxi možné ví každý, kdo používá DPL II a podobné, při zpracování analogového matrixového tříkanálového zvuku. Můžete tu získat čtvrtý kanál - CENTER, který vám matice použitá u DPL do sterea nijak nezakóduje (narozdíl od SQ kvadrofonie která měla čtyři rovnocené kanály), a z obyčejného sterea můžete zase oddělit prostorovou složku mnohem dokonaleji, než když vycházíte jen z toho, že byl záznam získán dvěma osmičkami.

    No pokud vás ale zajímá spíš karaoke, tak si radši ztáhněte MIDI verze svých oblíbených písniček, nejlépe ty s příponou .kar :-). No ale standarní GM zase není to pravé, ani GM2 a XG vše neřeší. Chtělo by to něco, co dokáže využít výkon dnešních počítačů a ty stovky MB pamětí pro samply (no už jsem viděl snad GB banky pro varhany).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.