Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Za rady, odkazy, etc. předem děkuju.
ssh host mysql -u login --password heslo use databaza; SET CHARACTER SET 'utf8'; SET NAMES 'utf8'; \. /cesta k exportovanemu suboru( ak exportovany subor otvotis v nejakom textovom editore zobrazi sa diakritika spravne s utf-8 kodovanim ???)
mysql_query("SET character_set_results=UTF8",$connection);
mysql_query("SET character_set_connection=UTF8",$connection);
mysql_query("SET character_set_client=UTF8",$connection);
$connection = mysql_connect(DBhost.':'.DBport, DBuser, DBpwd);
mysql_select_db(DBdbname,$connection);
mysql_query("SET character_set_results=UTF8",$connection);
mysql_query("SET character_set_connection=UTF8",$connection);
mysql_query("SET character_set_client=UTF8",$connection);
$result=mysql_query("select nieco from nieco",$connection);
while ($data=mysql_fetch_array($result))
{
echo $data[nieco].'
';
}
ak ti to takto vypise data korektne s diakritikou, problem bude asi niekde v adodb
SET CHARACTER SET 'utf8'; SET NAMES 'utf8'; SET character_set_connection=UTF8 SET character_set_client=UTF8moze byt ze doma to mas nastavene priamo v mysql na utf-8. ak si pozries parametre aktualneho pripojenia mal by si vidiet nieco taketo:
mysql> status Server characterset: utf8 Db characterset: utf8 Client characterset: utf8 Conn. characterset: utf8+ skontroluj este ci mas na strankach, kde to kodovanie neide korektne nastavene kodovanie:
m e t a http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"/
default-character-set=utf8.
mysql> status Server characterset: utf8 Db characterset: utf8 Client characterset: utf8 Conn. characterset: utf8... tedy souhlasí. Když jsem přidal text přes ten cms na webu, tak se tento text zobrazil správně. Předpokládám, že z toho vyplývá, že mysql používá jiné kódování databáze, nebo se pletu?
Předpokládám, že z toho vyplývá, že mysql používá jiné kódování databáze, nebo se pletu?bud to (=musis to niekde nastavit- v aodb sa nevyznam), alebo je blbo spraveny ten dump, cez ktory si to importoval. ine ma uz nic nenapada
Chápu to tedy správně tak, že data se při uploadu toho dumpu sice uloží v kódování UTF-8, ale MySQL je posílá jako nějaké jiné kódování?myslim ze je to tak
Nedá se tedy nějak nastavit MySQL, aby to pro konkrétní databázi nedělala?da sa to nastavit pre konkretne spojenie (set names, set charecter set atd.), ale zas neviem kde v adodb
Měl jsem za to, že to právě ovlivňuje ta položka MySQL connection collation.collation pokial viem ovplyvnuje iba porovnavanie (zoradovanie) - aby bolo napr. c pred č
Přinejhorším zkontaktuju autory CMS
function _connect($argHostname, $argUsername, $argPassword, $argDatabasename)
{
if (ADODB_PHPVER >= 0x4300)
$this->_connectionID = mysql_connect($argHostname,$argUsername,$argPassword,
$this->forceNewConnect,$this->clientFlags);
else if (ADODB_PHPVER >= 0x4200)
$this->_connectionID = mysql_connect($argHostname,$argUsername,$argPassword,
$this->forceNewConnect);
else
$this->_connectionID = mysql_connect($argHostname,$argUsername,$argPassword);
if ($this->_connectionID === false) return false;
if ($argDatabasename) return $this->SelectDB($argDatabasename);
return true;
}
na
function _connect($argHostname, $argUsername, $argPassword, $argDatabasename)
{
if (ADODB_PHPVER >= 0x4300)
$this->_connectionID = mysql_connect($argHostname,$argUsername,$argPassword,
$this->forceNewConnect,$this->clientFlags);
else if (ADODB_PHPVER >= 0x4200)
$this->_connectionID = mysql_connect($argHostname,$argUsername,$argPassword,
$this->forceNewConnect);
else
$this->_connectionID = mysql_connect($argHostname,$argUsername,$argPassword);
if ($this->_connectionID === false) return false;
if ($argDatabasename) return $this->SelectDB($argDatabasename);
mysql_query("SET character_set_results=UTF8",$this->_connectionID);
mysql_query("SET character_set_connection=UTF8",$this->_connectionID);
mysql_query("SET character_set_client=UTF8",$this->_connectionID);
return true;
}
podla kolegu je to bldost, lebo ADODB ma pre mysql kodovanie poriesene a malo by to ist, ale nic ine ma uz fakt nenapada
Jsem bezradný, nechám to asi pár dní uzrát a pak se na to vrhnu znovu. Díky moc za pomoc.
Tiskni
Sdílej: