abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:11 | Zajímavý projekt

    Vývojáři Ubuntu představili projekt Myna, tj. iniciativu zaměřenou na přidání funkce převodu řeči na text do prostředí desktopu Ubuntu. Dle plánu již v Ubuntu 26.10.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 18:33 | Zajímavý software

    Společnost Epic Games představila nový open source systém pro správu verzí Lore navržený pro "bezprecedentní škálovatelnost dat i týmů a optimalizovaný pro projekty, včetně her a zábavy, které kombinují kód s velkými binárními soubory, aby uspokojil potřeby vývojářů i umělců". Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:33 | IT novinky

    Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provedl v říjnu 2024 místní šetření u společnosti Seznam.cz. Úřad prověřoval důvodné podezření na možné protisoutěžní jednání, konkrétně zneužití dominantního postavení. Krajský soud v Brně v květnu 2025 konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné. Nejvyšší správní soud (NSS) včera rozhodl, že šetření bylo provedeno v souladu se zákonem. Krajský soud bude muset případ posoudit znovu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky

    Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 08:22 | Bezpečnostní upozornění

    V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack.

    Max | Komentářů: 6
    dnes 05:22 | Zajímavý článek

    Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    včera 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 35
    včera 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1926 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Chyba při propojování aplikací OpenOffice.org Base s MySQL

    11.5.2008 15:41 cizma
    Chyba při propojování aplikací OpenOffice.org Base s MySQL
    Přečteno: 426×
    Pokouším se připojit aplikaci OpenOffice.org 2.4 Base s MySQL 5.0.51a-3ubuntu5 (Ubuntu 8.04).

    - Připojit se k databázi MySQL - Připojit se pomocí JDBC - Název databáze: zkusebni_databaze (odpovídá názvu založené databáze v MySQL) - URL serveru: localhost - Číslo portu: 3306 - Třída MySQL JDBC ovladače: otestování ohlásí JDBC ovladač byl úspěšně načten - Uživatelské jméno: root

    Po otevření databáze a pokusu otevřít tabulky mi Base vypíše následující chybové hlášení:

    Nepodařilo se připojení k datovému zdroji "databaze".

    Error during query: Unexpected Exception: java.io.CharConversionException message given: null

    Nested StackTrace:

    ** BEGIN NESTED EXCEPTION **

    java.io.CharConversionException

    STACICTRACE:

    java.io.CharConversionException at gnu.gci.convert.lnput_iconv.read(libgcj.so.8l) at java.lang.Stnng.init(libgcj.so.81) at java.lang.Stnng.init(libgcj.so.81) at com.mysql.jdbc.SingleByteCharsetConverter. init(SingleByteCha rsetConverter.java:153) at corn.mysql.jdbc.SingleByteCharsetConverter.initCharset[SingleByt eCharsetConverter.java:108) at corn.mysql.jdbc.SingleByteCharsetConverter.getlnstance(SingleByt eCharsetConverter.java:86) at com.mysql.jdbc.Connectionlrnpl.getCharsetConverter(Connectionl mpl.java:2767) at corn.mysql.jdbc.StnngUtils.getBytes[StnngUtils.java:68l) at corn.mysql.idbc.Buffer.writeStnngNoNullÍBuffer.iava^Ď^) at com.mysql.jdbc.MysqllO.sqlCJueryDirect[MysqllO.java:1926) at corn.mysql.jdbc.Connectionlmpl.execSQL(Connectionlrnpl.java:253 7) at corn.mysql.jdbc.Connectionlrnpl.configureClientCharacterSet(Conn ectionlmpl.java:17G0) at com.mysql.jdbc.Connectionlrnpl.initializePropsFrornServeriConnect ionlmpl.java:3422) at com.rnysql.jdbc.Connectionlrnpl.createNewlO(Connectionlrnpl.java: 2046)

    Výpis pravděpodobně pokračuje, nepodařilo se mi jej kvůli rozlišení obrazovky posunout na plochu... Databáze MySQL byla vytvořena pomocí aplikace phpMyAdmin - 2.11.3deb1ubuntu1. Prosím poraďte, jak mám postupovat při odstraňování chyby. Děkuji!!!

    Odpovědi

    11.5.2008 15:59 Andrej Herceg | skóre: 43
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba při propojování aplikací OpenOffice.org Base s MySQL
    Je tá databáza naozaj prístupná cez TCP (a nie len cez unixové sokety)?
    11.5.2008 22:08 cizma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba při propojování aplikací OpenOffice.org Base s MySQL
    V souboru config.inc.php je nastaveno //$cfg['Servers'][$i]['connect_type'] = 'tcp'; tak že předpokládám že je přístupná přes TCP.
    11.5.2008 16:16 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba při propojování aplikací OpenOffice.org Base s MySQL
    je nutne pouzit uzivatele root? nemuze byt zakazany?
    11.5.2008 22:19 cizma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba při propojování aplikací OpenOffice.org Base s MySQL
    Root zakázaný není...
    12.5.2008 22:21 cizma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba při propojování aplikací OpenOffice.org Base s MySQL
    Na fóru Ubuntu mi poradili toto:

    nekdo radi editovat soubor my.cnf a pridat do sekci client a mysqld tohle

    [client] default-character-set=utf8

    [mysqld] default-character-set=utf8

    http://forums.mysql.com/read.php?39,142452,159892#msg-159892

    pak se musi restartovat mysql.

    Funguje to!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.