abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: MPlayer po dist-upgrade problem s XShape

    benyy avatar 30.5.2006 22:50 benyy | skóre: 14
    MPlayer po dist-upgrade problem s XShape
    Přečteno: 280×
    Dobry den, po nekolika mesicich sem udelal velky dist-upgrade v mem Debianu (Etch). Nejaka ta stovka mega souboru se stahla, vse se nejak nahralo. Jenze jak sem ocekaval nastaly mensi komplikace. To ze mi prestalo fungovat xdm sem jeste prezil, aspon sem se konecne donutil tam hodit gdm.

    Co se mi ale nepodarilo vyresit je tohle: Po upgradu softwaru jiz nepustim v MPlayeru (s -vo x11) zadny video Fullscreen. Kdyz sem to zkousel alespon v gmplayeru tak ten mi dokonce napsal toto
    [ws] Sorry, your system does not support the XShape extension
    Nevi prosim nekdo cim by to mohlo byt ? Jako prisel sem na takovy (blby) reseni a to pomoci prepinace -zoom, jenze to je trosku hw narocnejsi a ja nemam supr novej PC :P.

    Dik vsem za pripadne rady

    Odpovědi

    31.5.2006 15:58 petr_p
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer po dist-upgrade problem s XShape
    A vas X server podporuje SHAPE rozsireni (overite prikazem xdpyinfo |grep SHAPE). BTW, je nutne pouzivat x11 vystup. xv by neslo?
    benyy avatar 31.5.2006 16:05 benyy | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer po dist-upgrade problem s XShape
    hmm tak asi ne, coz je divny predtim to slo bez problemu. Vsiml sem si ze to nahravalo novy xorg tak je mozny ze to je tim.

    jinak zde je vypis co mi napsal xdpyinfo
    name of display:    :1.0
    version number:    11.0
    vendor string:    The X.Org Foundation
    vendor release number:    60900000
    X.Org version: 6.9.0
    maximum request size:  262140 bytes
    motion buffer size:  256
    bitmap unit, bit order, padding:    32, LSBFirst, 32
    image byte order:    LSBFirst
    number of supported pixmap formats:    7
    supported pixmap formats:
        depth 1, bits_per_pixel 1, scanline_pad 32
        depth 4, bits_per_pixel 8, scanline_pad 32
        depth 8, bits_per_pixel 8, scanline_pad 32
        depth 15, bits_per_pixel 16, scanline_pad 32
        depth 16, bits_per_pixel 16, scanline_pad 32
        depth 24, bits_per_pixel 32, scanline_pad 32
        depth 32, bits_per_pixel 32, scanline_pad 32
    keycode range:    minimum 8, maximum 255
    focus:  window 0x1200010, revert to PointerRoot
    number of extensions:    15
        DAMAGE
        DOUBLE-BUFFER
        GLX
        LBX
        MIT-SHM
        RANDR
        RENDER
        SECURITY
        SGI-GLX
        XC-APPGROUP
        XFIXES
        XFree86-Bigfont
        XInputExtension
        XKEYBOARD
        XTEST
    default screen number:    0
    number of screens:    1
    
    screen #0:
      print screen:    no
      dimensions:    1600x1200 pixels (423x318 millimeters)
      resolution:    96x96 dots per inch
      depths (7):    24, 1, 4, 8, 15, 16, 32
      root window id:    0x42
      depth of root window:    24 planes
      number of colormaps:    minimum 1, maximum 1
      default colormap:    0x20
      default number of colormap cells:    256
      preallocated pixels:    black 0, white 16777215
      options:    backing-store NO, save-unders NO
      largest cursor:    64x64
      current input event mask:    0xda801f
        KeyPressMask             KeyReleaseMask           ButtonPressMask          
        ButtonReleaseMask        EnterWindowMask          ExposureMask             
        StructureNotifyMask      SubstructureNotifyMask   SubstructureRedirectMask 
        PropertyChangeMask       ColormapChangeMask       
      number of visuals:    8
      default visual id:  0x23
      visual:
        visual id:    0x23
        class:    TrueColor
        depth:    24 planes
        available colormap entries:    256 per subfield
        red, green, blue masks:    0xff0000, 0xff00, 0xff
        significant bits in color specification:    8 bits
      visual:
        visual id:    0x24
        class:    TrueColor
        depth:    24 planes
        available colormap entries:    256 per subfield
        red, green, blue masks:    0xff0000, 0xff00, 0xff
        significant bits in color specification:    8 bits
      visual:
        visual id:    0x25
        class:    TrueColor
        depth:    24 planes
        available colormap entries:    256 per subfield
        red, green, blue masks:    0xff0000, 0xff00, 0xff
        significant bits in color specification:    8 bits
      visual:
        visual id:    0x26
        class:    TrueColor
        depth:    24 planes
        available colormap entries:    256 per subfield
        red, green, blue masks:    0xff0000, 0xff00, 0xff
        significant bits in color specification:    8 bits
      visual:
        visual id:    0x27
        class:    DirectColor
        depth:    24 planes
        available colormap entries:    256 per subfield
        red, green, blue masks:    0xff0000, 0xff00, 0xff
        significant bits in color specification:    8 bits
      visual:
        visual id:    0x28
        class:    DirectColor
        depth:    24 planes
        available colormap entries:    256 per subfield
        red, green, blue masks:    0xff0000, 0xff00, 0xff
        significant bits in color specification:    8 bits
      visual:
        visual id:    0x29
        class:    DirectColor
        depth:    24 planes
        available colormap entries:    256 per subfield
        red, green, blue masks:    0xff0000, 0xff00, 0xff
        significant bits in color specification:    8 bits
      visual:
        visual id:    0x2a
        class:    DirectColor
        depth:    24 planes
        available colormap entries:    256 per subfield
        red, green, blue masks:    0xff0000, 0xff00, 0xff
        significant bits in color specification:    8 bits
    31.5.2006 17:44 petr_p
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer po dist-upgrade problem s XShape
    Mas v /etc/X11/xorg.conf v seckci Module prikaz Load "extmod"?

    Pokud ano, tak se podivej do knihovny libextmod.a, jestli obsahuje objectovy soubor shape.o prikaze ar -tf libextmod.a. Knihovnu bys mohl najit nekde v /usr/X11R6/lib/modules/extensions (zalezi na distribuci).

    Pokud tam ten soubor nebude, tak bud nemas neco nainstalovaneho, nebo se tvuj distributor rozhodl prelozit X server bez rozsireni SHAPE.

    Jestli se rozsireni zkutecne nahrava pri startu X najdes v logu /var/log/Xorg.0.log.

    Jo, a priste sem napstuj cely vystup. Je to opravdu zbytecny.
    benyy avatar 1.6.2006 08:33 benyy | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer po dist-upgrade problem s XShape
    supr dik, tak ten Module "extmod" tam fakt nebyl, uz to slape.

    Dik
    benyy avatar 31.5.2006 16:35 benyy | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer po dist-upgrade problem s XShape
    Tak to bude tim ze tam neni XShape. Protoze sem se docetl ze bez XShape nefunuguji ani transparentni skiny u gmplayeru, coz mi blbne taky (tam kde to ma byt transparentni je to cerny. No jo, ale kam zmizel XShape ??

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.