abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Bateria a acpi

    7.12.2006 17:59 pierre | skóre: 4
    Bateria a acpi
    Přečteno: 567×
    Caute. Mam nasledujuci problem, ked nastartujem system na notebooku z debianom na bateriu tak mi ukazuje aj po 2 hodinach stale tu istu percentualnu hodnotu, az ked notebook restartujem tak mi ukaze aktualny stav baterie a ten je tam az do dalsieho restartu. Neviete mi niekto poradit?

    Odpovědi

    7.12.2006 18:51 pakanek | skóre: 28 | Vyškov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    Zkontroluj nastavení svého kernelu popř. zda máš patřičné moduly pro acpi, baterii apod. Poté se ujisti, že ti správně pracuje acpid tzn. prohlédni /var/log/acpid a jako poslední výstup z programu, který ti stav baterie zobrazuje. (předpokládám, že používáš acpi)
    Všechno dobré je pro něco zlé.
    7.12.2006 21:17 pierre | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    no s teplotami toto nerobi, tie mi ukazuje spravne, modul pre bateriu mam natiahnuti, a program na vypis tohoto pouzivam acpi -V
    7.12.2006 22:08 Gelehed
    Rozbalit Rozbalit vše To stejne
    Tak me to u NB nx7400 dela presne to stejne :(
    7.12.2006 22:58 pierre | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: To stejne
    neda sa acpi nieako resetovat?
    stulda avatar 8.12.2006 10:18 stulda | skóre: 18 | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    stulda avatar 9.12.2006 17:18 stulda | skóre: 18 | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    Pomohlo? Vedel by nekdo co ma modul psmouse spolecneho s acpi?
    9.12.2006 18:25 gelehed
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    Tak presne tohle jsem dnes resil na HP nx 7400. Stacilo pridat radkek "modprobe -r psmouse" do /etc/init.d/reboot a halt a vse funguje zase jak ma, zacali fungovat i tlacitka na hlasitost a FN+F8 na ukazani stavi baterie :)
    9.12.2006 20:28 ivan mincik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    velmi by ma tiez zaujimalo co ma psmouse s acpi spolocneho. na HP nx7400 to tiez tak riesim
    9.12.2006 23:13 gelehed
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    Kdo vi, mozna nejaky bug. Jen tak mimo, funguje vam na HP NX 7400 uspani. Me se pocitac uspi, dokonce se vzbudi ale monitor je cerny, lehce vidim ze je pocitac funkcni, muzu se prihlasit ... ale vidim jen lehke obrysy a samou tmu :(
    9.12.2006 20:47 audrey
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    ja som pridal tento riadok rmmod psmouse do /etc/init.d/acapid a vsetko ide ako ma, lebo pri hibernaci by sa ten modul neuvolnil, keby to bolo iba v reboote a halte. A tak ten modul odstranujem aj pri boote, lebo ako som zistil tak nik ho nepouziva.
    25.12.2006 21:18 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    ja som pridal tento riadok rmmod psmouse do /etc/init.d/acapid a vsetko ide ako ma, lebo pri hibernaci by sa ten modul neuvolnil, keby to bolo iba v reboote a halte. A tak ten modul odstranujem aj pri boote, lebo ako som zistil tak nik ho nepouziva.
    Synaptics TouchPad ho používá.
    25.12.2006 22:28 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    Synaptics TouchPad ho používá.
    Tj. např. do /etc/rc.d/rc.local (Mandriva 2007) zase vepsat modprobe psmouse. Kdyžtak mě někdo znalejší opravte, navrhněte příhodnější řešení. Hlavně, že tohle funguje.
    26.12.2006 02:17 Lepší
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    echo "psmouse" >> /etc/modules
    26.12.2006 11:34 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    echo "psmouse" >> /etc/modules
    Bohužel jsem neměl moc času to zkoumat a teď to nějaký čas nemůžu vyzkoušet, z nějakého důvodu je ale nutné, aby byl modul psmouse na začátku bootování vyhozen (nenačten), ale potom (až asi po acpi) znovu zaveden (ani tak to moc nefunguje s hibernací, ale aspoň při normálních restartech a normálním vypínání). Tohle je jedna z úloh pro lidi, kteří vědí, co a jak se při zavádění přesně děje - zkoumat to v "hotové" klikací distribuci (Mandriva 2007), kam to člověk ručně postupně nepřidává, je pro laiky jako jsem já poněkud časově náročné.

    Někdo (v tomto zkušený) by mohl udělat dobrý skutek a dát návod na takové řešení do FAQ - vypadá to, že je tento problém poměrně rozšířený. Kompletní řešení AFAIK popsáno není. Děkuji.
    7.2.2007 17:02 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bateria a acpi
    mám stejný problém na nx6325 a distu SuSE 10.2, k tomu se přidává a to že větráček se nereguluje ale točí se stále stejnou rychlostí. Zkusil jsem log ale nerozumím tomu, vyznáte se v tom někdo?

    konec /var/log/acpid:
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: received event "processor C000 00000080 00000000"
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: notifying client 3241[101:102]
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: notifying client 3432[0:0]
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: notifying client 3426[0:0]
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: notifying client 3566[0:0]
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: completed event "processor C000 00000080 00000000"
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: received event "processor C000 00000080 00000000"
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: notifying client 3241[101:102]
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: notifying client 3432[0:0]
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: notifying client 3426[0:0]
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: notifying client 3566[0:0]
    Feb  7 16:55:54 paradox [acpid]: completed event "processor C000 00000080 00000000"
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: received event "processor C000 00000080 00000000"
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: notifying client 3241[101:102]
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: notifying client 3432[0:0]
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: notifying client 3426[0:0]
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: notifying client 3566[0:0]
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: completed event "processor C000 00000080 00000000"
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: received event "processor C000 00000080 00000000"
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: notifying client 3241[101:102]
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: notifying client 3432[0:0]
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: notifying client 3426[0:0]
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: notifying client 3566[0:0]
    Feb  7 16:57:10 paradox [acpid]: completed event "processor C000 00000080 00000000"
    Feb  7 16:57:50 paradox [acpid]: received event "thermal_zone TZ1 00000081 00000000"
    Feb  7 16:57:50 paradox [acpid]: notifying client 3241[101:102]
    Feb  7 16:57:50 paradox [acpid]: notifying client 3432[0:0]
    Feb  7 16:57:50 paradox [acpid]: notifying client 3426[0:0]
    Feb  7 16:57:50 paradox [acpid]: notifying client 3566[0:0]
    Feb  7 16:57:50 paradox [acpid]: completed event "thermal_zone TZ1 00000081 00000000"
    
    a takhle je to celý log. Ještě chci podotknout že u Mandrvivy 2007 vše fungovalo. Větráček ovšem jen při spuštěnném gkrellm ale tady ani to nepomůže
    Don´t worry, be happy.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.