abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:55 | Bezpečnostní upozornění

    Příspěvek na blogu Ubuntu upozorňuje na několik zranitelností v rozšíření Linuxu o mandatorní řízení přístupu AppArmor. Společně jsou označovány jako CrackArmor. Objevila je společnost Qualys (technické detaily). Neprivilegovaný lokální uživatel se může stát rootem. Chyba existuje od roku 2017. Doporučuje se okamžitá aktualizace. Problém se týká Ubuntu, Debianu nebo SUSE. Red Hat nebo Fedora pro mandatorní řízení přístupu používají SELinux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:44 | Nová verze

    Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Komunita

    Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:22 | Nová verze

    D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.3. 23:22 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    11.3. 10:22 | Upozornění

    Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    11.3. 10:11 | IT novinky

    Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 33
    11.3. 09:33 | IT novinky

    Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Tvůrci Moltbooku – Matt Schlicht a Ben Parr – se díky dohodě stanou součástí Meta Superintelligence Labs (MSL). Meta MSL založila s cílem sjednotit své aktivity na poli AI a vyvinout takovou umělou inteligenci, která překoná lidské schopnosti v mnoha oblastech. Fungovat by měla ne jako centralizovaný nástroj, ale jako osobní asistent pro každého uživatele.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (7%)
     (0%)
     (11%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1059 hlasů
     Komentářů: 26, poslední včera 08:56
    Rozcestník

    Dotaz: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím

    31.1.2007 21:38 brmbos
    internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    Přečteno: 1881×
    Zdravím Vás,

    nainstaloval jsem linux instalaci Ubuntu, ale zásadní problém mám s modemem 4G T-mobile přes USB port. Nevím jak na něj. Díval jsem se na několik diskusí ale nepřišel jsem na nic. Při hledání jsem narazil na toto: http://t-mobile.cz/Web/ClientFunction.DownloadFile.aspx?FileID=83ac9959-5f6f-4511-84de-f35814e5446f a toto: http://t-mobile.cz/Web/ClientFunction.DownloadFile.aspx?FileID=cad99c9e-6436-4b7f-953e-0842489fedb6

    druhý odkaz je ovladač ve kterém je taky postup jak na to. Bohužel jsem začátečník, lama, takže jesli je někdo schopen to přeložit do mě srozumitelného jazyka, nebo mě nasměrovat jak to udělat abych se konečně připojil???

    Pokud je někdo schopen předem mu tisíceré díky

    Odpovědi

    Dent avatar 31.1.2007 21:44 Dent | skóre: 21 | blog: Standovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    Tak přes KPPP se mi to zdá nejschůdnější... nainstalujte jej a poté se řiďte instrukcemi v tom prvním manuálu... druhý návod bude asi pro prostředí gnome... Podle mě na tom není nic k vysvětlování... Zkuste to a kdyžtak napište, u jakého kroku přesně se to brání :)
    1.2.2007 00:13 brmbos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    Dokázal jsem si zjistit že skutečně (stejne jako v návodu ) mám modem na ttyUSB0 ale nevím co to je KPPP ani netuším jak a kde jej spustit.
    svido avatar 1.2.2007 00:23 svido | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    KPPP - aplikace pod KDE

    Spusteni: Alt+F2 a napis kppp a dej Enter

    Pak v nastaveni musis nakonfigurovat modem, coz je v celku jednoduche.
    1.2.2007 06:45 Tomáš Pelc | skóre: 22 | blog: multimedialni_pc_k_LCD_TV
    Rozbalit Rozbalit vše Re: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    Mam pro Tebe dve zpravy: jednu dobrou a jednu spatnou.

    Ta dobra je, ze to na Ubuntu jde rozchodit a docela dobre to pak funguje.

    Ta spatna je, ze se musi "opatchovat" ovladac ve zdrojacich jadra a pak kompilovat vlastni jadro. Nekdo by Ti s tim (kompilaci jadra) tady nebo primo na foru Ubuntu mohl pomoct. Ja jsem ted dost zaneprazdnen. Uplne krajni moznost je, ze bych Ti poslal balicek kernelu, ktery jsem kamaradovi pred casem kompiloval (Ubuntu 6.10).
    1.2.2007 11:20 brmbos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    Bude to chodit (bez takových divokých zásahů) na ethernetovém kabelu?

    Popřípadě chodilo by to na jin distribuci - třeba Mandriva? Nemám Ubuntu zase tak dlouho.
    1.2.2007 11:33 ge0rge | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    přes ethernet na Mandrivě2007 to chodí v pohodě.
    1.2.2007 14:11 Tomáš Pelc | skóre: 22 | blog: multimedialni_pc_k_LCD_TV
    Rozbalit Rozbalit vše Re: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    To zalezi na tom, jake jadro (kernel) pouzivas? Jestli je v distribuci alespon 2.6.19, tak asi kompilaci potrebovat nebudes. Ubuntu EE (6.10) ma v soucasne dobe jadro 2.6.17.

    Nevim, jestli je rozumne menit kvuli jedne veci celou distribuci. I kdyz na druhou stranu rikas, ze jsi zacatecnik - v tom pripade bych to chapal a nechal na tobe. Clovek ma pravo volby, a to co mu vyhovuje, ma pouzivat.

    Ethernet (resp. PPPoE) by melo chodit "okamzite". Staci jen nekolik zakladnich nastaveni. S tim by problem nemel byt. Jen si musis ten kabel k modemu koupit :-(

    A na konec jeste otazku: ten modem jsi kupoval ted? Kamarad si ho chtel take koupit, ochotne mu ho na vyzkouseni zapujcili, ale kdyz prislo na vlastni zakoupeni, rekli mu, ze v cele republice uz nejsou k dostani a budou ho prodavat az v breznu a navic s jinymi "vnitrnostmi".
    1.2.2007 14:34 brmbos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    Modem už mám delší dobu a používám ho pod woknama. To že není v celé ČR vím (dělám pro T-mbile) a že nikdo neví kdy vlastně budou to vím taky. T-mbole slavně spustil 4G internet ale pak najdenou nebyly přístroje a od vánoc prostě nejsou. A nikdo neřekne kdy budou ani hlavní šéf regionu neví. Má být jiný dodavatel a snad i jiné (možná lepší) vnitřnosti. Ale to je takové "jedna paní povídala"

    To že jsem nainstaloval Ubuntu je náhoda - kámoš to měl staženo pro nějakého zákazníka na disku a já měl náladu to vyzkoušet. Mám to pár dní a tak trochu v tom bloudím. Nevím tedy jestli mandriva pro mě bude lepší. popřípadě jestli by šlo to rozchodit v Mandrivě přes ten USB port bez nějakých kompilací atd - na to si netroufám.

    Jinak si budu muset sehnat ten kabel, ale ten dostanu nejdřív příští týden.
    9.2.2007 08:50 astray
    Rozbalit Rozbalit vše Re: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    Ten jaderny modul funguje od verze jadra 2.6.18.
    29.10.2007 09:28 eda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    Ahoj, já jsem si zavedl do počítače Slax live cd, vse jsem nastavil podle návodu od T-mobile, mám 4G modem s USB, ale počítač modem nevidí, modem neodpovídá. Poradíte mi někdo, jak to zprovoznit, nebo jakou live distribube pro starší pořítače (P3,700Mhz), aby mi to chodilo? Díky
    29.10.2007 12:01 PMD
    Rozbalit Rozbalit vše Re: internet 4G T-mobile přes USB přeložte mi to pro lamu prosím
    Ahoj, pokud si chceš udržet duševní zdraví a ušetřit jeden USB port, kup si k tomu modemu ethernet kabel, stojí kolem 800,- a zprovozni to přes pppoe nějakým klikátkem. To funguje bez problémů.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.