Několik posledních verzí GNOME Shellu obsahuje chybu způsobující memory leak (únik paměti). Viz například videozáznamy verzí 3.26 nebo 3.28. Nalezení chyby #64 a její opravě se věnuje Georges Basile Stavracas Neto v příspěvku na svém blogu [reddit].
V pondělí měl na YouTube online premiéru otevřený krátký 2D film Hero vytvořený v 3D softwaru Blender. Cílem stejnojmenného projektu Hero je vylepšit nástroj Grease Pencil (tužka) v Blenderu 2.8.
Byla vydána verze 4.0 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Přehled novinek v Changelogu (GitHub).
Včera vydanou hru Rise of the Tomb Raider pro Linux lze do pondělí 23. dubna koupit na Steamu s 67% slevou. Místo 49,99 € za 16,49 €.
Na Humble Bundle lze získat počítačovou hru Satellite Reign (Wikipedie, YouTube) běžící také v Linuxu zdarma. Speciální akce končí v sobotu v 19:00.
Společnost Apple koupila před třemi lety společnost FoundationDB vyvíjející stejnojmenný NoSQL databázový systém FoundationDB (Wikipedie). Včera byl tento systém uvolněn jako open source pod licencí Apache 2.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Po dva a půl roce od vydání verze 5.7 oznámila společnost Oracle vydání nové major verze 8.0 (8.0.11) databázového systému MySQL (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy komunitní verze MySQL jsou k dispozici na GitHubu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených technologií a otevřeného přístupu na 151. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. 4. od 18:00 hodin v restauraci Benjamin na Drobného 46.
Byla vydána verze 18.04.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek v kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Bylo oznámeno vydání nové stabilní verze 1.26 a beta verze 1.27 open source textového editoru Atom (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
#!/bin/bash iptables=`which iptables` # reset() { $iptables -X $iptables -F INPUT $iptables -F OUTPUT $iptables -F FORWARD } .... atd.problem je, ze kdyz spustim sh firewall.sh tak to ohlasi
`irewall.sh: line 4: syntax error near unexpected token `{ `irewall.sh: line 5: `reset() {nekde jsem cetl, ze za to muze moct windowsacky zpusob ukoncovani radku, ale prebootoval jsem do linuxu a ulozil jsem to znovu tam a nepomohlo to .... Help? PS: Tohle jsem jeste nedelal, kamos mi poslal svuj skript, poupraviljsem si ho pro svoje potreby. Sam jsem skript krome rc.local nepotreboval ...
#!/bin/bash firewall=`which iptables` reset() { $firewall -X $firewall -F INPUT $firewall -F OUTPUT $firewall -F FORWARD } start() { # DEFAULTNE VSE ZAHAZUJEM $firewall -P INPUT DROP $firewall -P OUTPUT ACCEPT $firewall -P FORWARD ACCEPT ... atd.odpoved:
[root@localhost samba]# sh ipt.sh : command not found : command not found 'pt.sh: line 5: syntax error near unexpected token ` 'pt.sh: line 5: `reset()BTW v tom puvodnim prispevku melo byt v obou pripadech "line 4"
Je to skutečně obrácený apostrof, není to nějaký unicodový ekvivalent typu "left single quote"? Když bude nejhůř, použijte '$(...)
'.
Mimochodem, to mazání provádíte dost nešťastně. Pokud se budete na uživatelský řetězec odkazovat z nějakého pravidla ve standardním (a to nejspíš budete), dojde při 'iptables -X
' k chybě. Lepší by bylo
iptables -F iptables -X
Já jsem hlavně nikdy nepochopil, k čemu má být dobrá ta proměnná (leda že by to bylo tak, že to tam všichni v příkladech píší, tak to od nich všichni opisují - asi jako aktivaci RP filtru). Zejména kombinace
iptables=`which iptables` $iptables -X
mi připadá docela uhozená.
tr -d '\r' < vas_skript.sh > novy_nazev.sh
.
Zavadeni nove promenne pomoci iptables=`which iptables`
je opravdu zbytecne. Potrebujete tam uvest celou cestu k tomu programu (z bezpecnostnich duvodu). Neco jako iptables=/usr/sbin/iptables
.
Potrebujete tam uvest celou cestu k tomu programu (z bezpecnostnich duvodu). Neco jako iptables=/usr/sbin/iptables
.
Z jakých bezpečnostních důvodů? Pokud je útočník schopen rootovi změnit hodnotu proměnné PATH
, pak to, že se v tomto konkrétním skriptu zavolá špatný iptables
, už je celkem zanedbatelná drobnost…
Tiskni
Sdílej: