abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:56 | Nová verze

    Operační systém 9front, fork operačního systému Plan 9, byl vydán v nové verzi "do not install" (pdf). Více o 9front v FQA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | Nová verze

    Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu. Řešeny jsou také 2 bezpečnostní chyby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:33 | Zajímavý software

    Lennart Poettering na Mastodonu představil utilitu run0. Jedná se o alternativu k příkazu sudo založenou na systemd. Bude součástí systemd verze 256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 23:22 | Nová verze

    Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové major verzi 3.0 postavené na Qt5/KDE Frameworks 5. Předchozí verze 2.9.0 vyšla před 6 lety a byla postavená na Qt4. Portace Amaroku na Qt6/KDE Frameworks 6 by měla začít v následujících měsících.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 21:44 | Komunita

    Ubuntu 24.10 bude Oracular Oriole (věštecká žluva).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 885 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: userfriendly firewall

    17.3.2003 21:21 nekdo-tu-je@seznam.cz
    userfriendly firewall
    Přečteno: 172×
    Potreboval bych poradit nejaky konfiguracne pritulny firewall pro ochranu meho pc na dialupu. Hlavne mi neradte iptables a podobne :) Potreboval bych neco jako kerio(tiny) personal firewall abych ho byl schopen nakonfigurovat nez se zorientuji v iptables. Dekuji. Debian 3.0

    Odpovědi

    wil-m avatar 17.3.2003 23:08 wil-m | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše userfriendly firewall
    ja se priznam, ze mi kerio nepripada zrovna juzrfrendly :)
    17.3.2003 23:16 nekdo
    Rozbalit Rozbalit vše userfriendly firewall
    Mno, kerio jsem dokazal nakonfigurovat vzdy funkcne ale na iptables bych si zatim netroufnul........:)
    18.3.2003 00:11 termix | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše userfriendly firewall
    ono ty gui co jsou, jsou podle meho stejne jen nadstavby nad ipchains nebo iptables.. jdi na freshmeat.net a zadej si tam retezec "firewall". potom nastav filtr na "X11 applications", takze se ti nebudou nabizet ty iptables a podobne veci pro konzoli. mas tam i nahledy, takze si neco urcite vyberes.
    18.3.2003 00:15 termix | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše userfriendly firewall
    a k tomu keriu.. je to rozhodne jeden z uzivatelsky nejpritulnejsich firewallu pro windows.. jestli tohle nekdo nezvlada nakonfigurovat, nemel by se snad ani k zadne siti pripojovat.
    18.3.2003 08:35 Zdenek Sl.
    Rozbalit Rozbalit vše userfriendly firewall
    Pouzivam Guarddog.Umi jak Iptables,tak Ipchains. Je sice trochu narocnejsi na nastaveni,ale da se experimentovat za chodu :-) Najit si ho musite sami :-(
    19.3.2003 13:49 Jirka V. | skóre: 13 | blog: Jirka_V | Dobřichov
    Rozbalit Rozbalit vše userfriendly firewall
    Ahoj, umi Guarddog take spravovat postovni ucty jako kerio(tiny) WinRoutePRO??? Ja totiz fakt nevim jak jinak to v Linuxu udelat. Diky za jakoukoliv informaci!! HiRedDevil (reddevil@volny.cz)
    19.3.2003 19:28 Zdenek Sl.
    Rozbalit Rozbalit vše userfriendly firewall
    Co je mysleno tim spravovat postovni ucty ?? Jestli tim myslis kontrolovat provoz postovnich protokolu,tak ano umi :-) a nejen ty,taky ICQ,IRC atd.Cele neastaveni je docela prehledne rozdeleno do skupin a da se s minimalnima vedomostma nastavit. Krome toho je mozne nastavit i primo uzivatelska pravidla. Zkousel jsem vice X-kovych nadstaveb,ale tahle mi prisla jako nejjednodussi. Klidne napis zsla@quick.cz, muzu pomoct s nastavenim :-).
    18.3.2003 09:33 Beda
    Rozbalit Rozbalit vše userfriendly firewall

    nebijte me pisu to zhlavy, aniz bych si neco kontroloval, takze cesty/parametry iptables muzou byt nekdy blbe... no teda abych se priznal vuybec nevim o cem mluvite... nejaky widlouze, ale nez vas servu, ze ste OT ;)

    paket kdyz doleze skrze sitofku z vnejsiho prostredi do stroje do ipv4 stacku, kde se rozhoduje co dal s nim, tak:
    1 - si sam ip stack udela kontroly, jestli neni tak trochu vadnej a nemel by se zahodit
    2 - pokud mas nastaveny Route Path filtering. poznas podle cisla "1" v "cat /proc/sys/net/ipv4/conf/*/rp_filter" tak se zahodi paket, ktery prisel na rozhranni routovany korektne treba podle MAC adresey v ethernetovym ramci, ale pokud prisel na rozhranni, kde nevede cesta k dane jeho zdrojove ipv4 adrese, tak se zahodi. typicky paket, ktery se tvari, ze prisel z loopbacku (ipv4-src=127.0.0.1) a objevi se na sitofce(interface!=lo) kde dorazil diky MAC adrese atd takovy docela stary podly druh utoku
    3 - tak ip stack rozhodl, ze teda s paketem bude neco delat, ze splnuje nejaky zakladni kriteria. posle teda paket do prvniho bodu netfilteru PREROUTING
    4 - v kazdem bodu paket prochazi sadou tabulek v poradi -t mangle, -t nat, -t filter. nat tabulka se tusim nenachazi ve vsech bodech.
    5 - paket je teda v -t mangle -L PREROUTING a rozhoduje se o tom, jestli se pozmeni paket. treba Type Of Service (-j TOS --set-tos 0x10) , ktera ma pak vliv na nektere Quality Of Service schedulery, ktere rozhoduji o tom, kdy muze nektery paket predbehnout jiny, kolik pasma muzou takove pakety zabrat atd.
    6 - tak TOS dopadl jakkoliv, tak ted je paket dostrkan do -t nat -L PREROUTING tady se rozhoduje o prepisu cilove ipv4 adresy pred tim, nez bude paket nasmerovan na nejake rozhranni.
    7 - at uz prepis dopadl jakkoliv, tak jeste zbyva -t filter -L PREROUTING tedy se nerozhodne o nicem jinem, nez jestli uz nas paket dostatecne nasral, aby byl zahozen, nebo muze jit dal
    8 - ted nad paketem zasahne zase ip stack a rozhodne, kam bude paket dal pokracovat podle nastaveni routovani "route -nl" "ip route show ..." "cat /proc/sys/net/ipv4/ip_forward"
    9a- pokud je paket urcen pro cilovou adresu, ktera se nachazi na tomto stroji, pokracuje do -t mangle -L INPUT
    9b- pokud je paket urcen jinam a prosel predchozi casti ipstacku, tedy ma 1 v /proc/.../ip_forward a nejak rozume nastaveny routovaci tabulky, tak je odeslan do -t mangle -L FORWARD
    10- v INPUT, ci v FORWARD si po mangle paket odbyde uz jen -t filter
    11- pokud projde skrz INPUT, tak je dorucen aplikaci do socketu a KONCI pokud vas zajima cesta paketu, ktery prisel z venku a hodla odejit zase jinam ven, nebo nejake dalsi, tak je na to docela pekny obrazek vsech bodu a cest paketu v nejakem .ps nebo .pdf souboru, ktery se tvari jako IPTables Quick Reference nebo neco podobneho. na rootu na toto tema taky bylo vicero clanku... staci hledat na google ;)
    a kdyz budes cist pozorne, tak se dozvis, ze -t mangle neni jen o pozmenovani cili -j TOS, ale muze uz v nem i filtrovat -j REJECT nebo bez chybove odpovedi -j DROP, coz muze slusnemu uzivateli zpusobit neprijemne prodlevy, tobe usetrit velmi malo provozu, ale pred hackery tim nic neschovas a ani je nijak nezpomalis, takze slusnosti je -j REJECT, ale na spatnem modemu je rozumejsi -j DROP stejne jako na GPRS nebo kdekoliv, kde platis za objem odchozich/navazanych dat
    dal se dozvis, ze nektere parametry jako -o funguji jen v nekterych bodech (typicky nefunguji v PREROUTING), protoze to udava odchozi rozhranni ktere je zname az od routovani, tak nebude fungovat pred provedenim routovani. a dal se dozvis nekolik uzitecnych veci jako pouziti modulu pro inspekci stavu spojeni -m state --state INVALID -j DROP, ale uz se nedozvis detaily, ze navazni spojeni -p udp -m state --state ESTABLISHED -j ACCEPT nad udp je naprosta silenost, kde se predpoklada nejaka doba, po kterou se navazuji pakety jen na zaklade (src,src-port,dst,dst-port), takze takrka kdokoliv muze podvrhnout zdrojovou adresu a poslat nebezpecny paket.

    18.3.2003 10:44 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: userfriendly firewall
    takovej user friendli firewall ac neni woknoidni je Shoreline firewall. Nastaveni je pomerne jednoduche i bez znalosti iptables a pritom po kratkem prostudovani manualu to muze nastavit uplny zacatecnik. Navic je to tak lightweith, ze se to pouziva i v jednodisketovich diskless firewallech.
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.