abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 6
    včera 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 34
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    25.4. 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.4. 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (74%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 814 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Problem s transparentnym Squidom pri https

    28.12.2009 02:23 peta
    Problem s transparentnym Squidom pri https
    Přečteno: 237×
    Ahoj velmi ma zaujima preco nejde nastavit proxy server ako transparentny pre HTTPS? Na oficialnych strankach som citala, ze to nejde a, ze by to bola bezpecnostna chyba keby to slo. Co je na tom pravda? Viete mi vysvetlit preco to nejde? Dakujem pekne.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (MMMMMMMMM)
    28.12.2009 11:29 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem s transparentnym Squidom pri https
    Protoze by utocnik pres https mohl tunelovat provoz, ktery se neda identifikovat.

    "Web filtering proxies are not able to peer inside secure sockets HTTP transactions, assuming the chain-of-trust of SSL/TLS has not been tampered with. As a result, users wanting to bypass web filtering will typically search the internet for an open and anonymous HTTPS transparent proxy. They will then program their browser to proxy all requests through the web filter to this anonymous proxy. Those requests will be encrypted with https. The web filter cannot distinguish these transactions from, say, a legitimate access to a financial website. Thus, content filters are only effective against unsophisticated users.

    As mentioned above, the SSL/TLS chain-of-trust does rely on trusted root certificate authorities; in a workplace setting where the client is managed by the organization, trust might be granted to a root certificate whose private key is known to the proxy. Concretely, a root certificate generated by the proxy is installed into the browser CA list by IT staff. In such scenarios, proxy analysis of the contents of a SSL/TLS transaction becomes possible. The proxy is effectively operating a man-in-the-middle attack, allowed by the client's trust of a root certificate the proxy owns."

    NN
    28.12.2009 11:42 Zdenek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem s transparentnym Squidom pri https
    Novejsi squid to umi. Viz SslBump. Jen je nutne si uvedomit, dusledky ktere z toho, hlavne pro klienty, plynou :-)
    28.12.2009 17:27 peta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem s transparentnym Squidom pri https
    A mozes mi povedat co to pre klientov znamena?
    28.12.2009 17:28 peta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem s transparentnym Squidom pri https
    ...lebo nie je mi jasne aky je rozdiel medzi tym, ze nastavim v prehliadaci ip a port a pripojim sa na https a medzi tym, ze sa pripojim na transparentny proxy na https. Nevidim v tom rozdiel. Dakujem
    Jendа avatar 28.12.2009 17:47 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem s transparentnym Squidom pri https
    V podstatě to funguje takto:
    V tomto kroku si vyrobíme vlastní certifikát (self-signed) a budeme poslouchat na portech 80 a 443 a logovat veškeré požadavky, které přes nás půjdou. Dále při pokusu o komunikaci s HTTP serverem s HTTPS stáhneme jeho certifikát, našemu klientovi podstrčíme svůj certifikát a požadavky od klienta vždycky naším soukromým klíčem rozšifrujeme, poznamenáme si je do logu, zašifrujeme "pravým" certifikátem a odešleme.
    Efekt je ten, že klientovi se zobrazí varování, že certifikát je self-signed. Třeba ve Firefoxu vypadá takhle.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.