abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    7.5. 18:33 | IT novinky

    Apple představil (keynote) iPad Pro s čipem Apple M4, předělaný iPad Air ve dvou velikostech a nový Apple Pencil Pro.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    7.5. 17:11 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 14.1 (14.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 14. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (63%)
     (8%)
     (13%)
     (16%)
    Celkem 148 hlasů
     Komentářů: 10, poslední 8.5. 17:35
    Rozcestník

    Dotaz: Rychlosti virtualizací

    16.6.2010 02:07 LDP
    Rychlosti virtualizací
    Přečteno: 600×
    Jak jsou na tom v součásné době plné virtualizace(s hw podporou v XENu či KVM) vs. paravirtualizace? Jak je to s rychlostí při přístupu k disku, sítí apod.? Chtěl bych virtualizovat terminálový server LTSP(asi pro 40 uživatelů).

    Odpovědi

    16.6.2010 08:09 PGD | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlosti virtualizací
    Vyšel tady o tom pěknej testík, Xen vs. KVM: Souboj v extrémních podmínkách. Já osobně bych si nasazení do produkčního prostředí dobře rozmyslel, dělám na Freebsd, zkoušel jsem Xen a je to "tuhej boj" :-) , virtualbox pohoda, ale aby na mašině chodily 2 - 3 plnohodnotný servery se mi zatím nevyplatí - tím sdílením prostředků by se ideální hw dost prodražil :-) .
    16.6.2010 11:03 DD
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlosti virtualizací
    Virtualizovat pro LTSP bych viděl jako zbytečné. Důležité je co těch cca 40 klientů bude spouštět. Pokud jen nějaký terminálový program, pak se o virtualizaci můžeme bavit, pokud ovšem to mají být plnohodnotné PC (Internet, e-mail, OpenOffice, atd.), pak je zapotřebí pro počet 40 klientů celkem silný server (CPU + RAM) - jinými slovy těchto 40 klientů zcela bez problémů zkonzumuje všechny zdroje tohoto serveru. Pak je však otázka, proč virtualizovat jen a pouze jeden server na jednom hw.
    16.6.2010 17:48 had
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlosti virtualizací
    virtualizovat "jeden" server na jednom HW může mít zrovna u terminálového serveru pár výhod - ze zkušenosti třeba citrix pod VMwarem - při 40 userech ukazují grafy normální vytížení, ale pro usery je server gumovej - přidáš další server - rozložíš zátěž a ejhle - userové sou spokojení a vytížení vypadá furt stejně... navíc získáš možnost přidat další HW do clusteru... atp.. výhod je spousta... od jednodušší migrace na silnější HW. HA. Low-Balancing...

    klidně zkus virtualizovat v XenCitrix serveru - pro začátek zdarma. a pokud potřebuješ HA, LB.. tak zaplatíš méně než u VMWaru...
    16.6.2010 18:05 LDP
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlosti virtualizací
    No v současný době virtualizuju na jednom serveru(který ještě nemá hw podporu virtualizace) pomocí XENu provozovaném pod CentOSem k plné spokojenosti. Chtěl bych ještě alespoň jeden server na virtualizace a tak jsem si řekl, že ho vyrobím ze současného terminálového serveru a to co na něm teď běží poběží virtualizovaně. Jedná se o LTSP využité na 100% - gnome, grafické programy, firefox(+flash) ... ale server se většinu času jen fláká - přeci jen je to mašina s 32GB RAM a 8xCPU Intel Xeon, takže si myslím, že virtualizovat to není zas tak špatnej nápad. Jde jen o to na čem: pokud paravirtualizovaně pod XENem, tak to bude alespoň stejné jako na tom 1. serveru nebo plnou virtualizací (u které nevím jak je rychlá v porovnání s paravirtualizací).
    16.6.2010 18:21 LDP
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlosti virtualizací
    Jak je na tom vlastně XEN a HVM? Pro minimálně jeden systém (Widle) bych to musel v případě XENu použít.
    17.6.2010 00:36 kyytaM | skóre: 35 | blog: kyytaM | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlosti virtualizací
    Ked sa pouziju paravirt dirvery tak to nie je az take zle. :)

    17.6.2010 15:23 VSi | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlosti virtualizací
    Konkrétně u XenServeru je stabilita s Windows naprosto bez problémů. Pokud se na tom neprovozuje třeba hodně zatížená databáze, pak je výkonová režie skoro zanedbatelná. Hlavní je nainstalovat do Windows správné ovladače - všechno je součástí balíku, který se do virtualizovaného systému nainstaluje jedním kliknutím v XenCeteru.

    U linuxu je lepší použít paravirtualizaci, tak se dosáhne nejnižší výkonové ztráty. Obecně je dopad virtualizace na Xenu cítit jen při práci s diskem, a možná v nějakých speciálních případech.
    17.6.2010 21:35 LDP
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlosti virtualizací
    Ty ovladače jdou použít i na XENu jako samotném provozovaném na CentOS?
    17.6.2010 22:01 VSi | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlosti virtualizací
    Přesně nevím. Pokud jsou verze Xenu přibližně stejné, asi není důvod proč by ty ovladače od Citrixu nefungovaly. Tipnul bych, že RHEL, se kterým je CentOS v podstatě totožný, to určitě nějak řeší, tak bych se podíval tam. Otázkou je spíš budoucnost Xenu na CentOS resp. RHELu, kde přechod na KVM berou dost vážně. Xen ale jistě bude ještě nějakou dobu podporován.

    Jinak jsou Windows PV ovladače k dispozici jako součást "komunitní" Xen Cloud Platform (Windows PV Drivers, Microsoft Certified). http://www.xen.org/products/cloudxen.html
    17.6.2010 22:10 kyytaM | skóre: 35 | blog: kyytaM | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rychlosti virtualizací
    Nie. Na Citrix Windows Xen paravirt ovladace treba Citrix XenServer, alebo Xen 4.0 a mozno aj 3.4.3 je podporovany (to si uz presne nepamatam). Pre ine verzie xenu je ale mozne nainstalovat GPLPV drivery Link1 a Link2. Tieto vsak nie su podpisane MS.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.