abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 5
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (74%)
     (9%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 797 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Přenos SLES na jiný hardware

    25.9.2012 10:40 jan.rok | skóre: 21
    Přenos SLES na jiný hardware
    Přečteno: 197×
    Dobrý den, rád bych znal názory zkušených na to, jaký postup zvolit při řešení následujcího problému:

    Školní server (IBM xServer) se SLES 10 SP1 (běží na něm Postfix, Samba, LDAP) s cca 300 uživateli by se měl nahradit modernějším serverem, rovněž IBM, se SLES 11.

    Jaký postup zvolit? Instalovat na nový server čistý nový SLES a pak nějakým způsobem přenést konfiguraci Postfixu, LDAP, Samby? A jak potom přetáhnout data tak, aby se zachovala práva? Nebo linux nabízí nějaký pokročilý migrační nástroj pro zazálohování LDAPu a konfigurací a přenos na nový server? Nebo mě čeká mravenčí ruční práce?

    Podotýkám, že stávající SLES byl zprovozněn bez extra hlubších znalostí linuxu, avšak slouží dobře. Konfigurace výše uvedených služeb proběhla už při instalaci "naklikáním".

    Budu vděčný za všechny rady. Díky. J.Rok

    Odpovědi

    Max avatar 25.9.2012 12:34 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přenos SLES na jiný hardware
    To je na tobě. Je možné cokoli. Vše závisí na objemu dat, možnosti odstávek, zkušenosti správce atd. Podpory v SLES ohledně nového IBM stroji atd.

    Osobně se SLES nemám žádné zkušenosti.
    Jinak nejjednodušší se mi jeví migrace systému a následný upgrade na novější verzi SLES.
    Při takové věci máš větší šanci nato, že se na nic nezapomene, než v případě vše naklikat znovu na novější verzi SLES a rušně doládovat data.
    Migraci lze udělat z velké části za běhu. Pokud používáš v systému ACL, tak na ně při migraci nezapomenout a použít kdyžtak nějaký nástroj, který je umí.
    Rozhodně bych nedělal nic naostro a vše si vždy předem odzkoušel ;-)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    25.9.2012 12:44 jan.rok | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přenos SLES na jiný hardware
    Migrace na nový hw a pak následný upgrade by byl asi nejrozumnější i kvůli tomu, že by mi stále zbýval starý funkční server. Jen přemýšlím, jak tu migraci udělat, když nový server bude bez OS. Připojit jeho disky ke starému serveru asi nepůjde, je tam RAID.
    Max avatar 25.9.2012 13:07 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přenos SLES na jiný hardware
    Nabootovat na novém serveru z nějakého linuxového liveCD a provést migraci přes něj. Nějaký tip třeba zde :
    Migrace systému: praxe
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    25.9.2012 13:05 David
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přenos SLES na jiný hardware
    Máte-li čas, tak doporučuji spustit stávající server z rescue-live CD, tar (gzip?) všeho na další disk. Máte původní server intaktní a "server" v archivu. Spustit nový server, nastavit RAID v BIOSu RAIDu, nabootovat rescue-live CD, ručně udělat stejný počet oddílů s LABELs-UUIDs nebo čísly oddílů (podle toho, co je ve fstab), rozbalit zálohu, mount /proc, /dev (-o bind) a raději i /sys (je-li to recentní distribuce) a chroot do kořene a nainstalovat zavaděč (grub?). Před rebootem kontrola ifcfg souborů na MAC adresy a soboru s moduly na aliasy a úprava. Jestli nový hw má ovladače v jádře užitém na původním serveru, je doladění otázkou okamžiku a pak už můžete vesele upgradovat. Jestli ne, není to o moc horší, uděláte upgrade z instalačního média cílové verze distribuce.
    25.9.2012 13:10 David
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přenos SLES na jiný hardware
    Pardon, ještě mi tu chybí mkinitrd.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.