Byla představena nová verze modelu Claude Opus 4.6 od společnosti Anthropic. Jako demonstraci možností Anthropic využil 16 agentů Claude Opus 4.6 k vytvoření kompilátoru jazyka C, napsaného v programovacím jazyce Rust. Claude pracoval téměř autonomně, projekt trval zhruba dva týdny a náklady činily přibližně 20 000 dolarů. Výsledkem je fungující kompilátor o 100 000 řádcích kódu, jehož zdrojový kód je volně dostupný na GitHubu pod licencí Creative Commons.
Kultovní britský seriál The IT Crowd (Ajťáci) oslavil dvacáté výročí svého prvního vysílání. Sitcom o dvou sociálně nemotorných pracovnících a jejich nadřízené zaujal diváky svým humorem a ikonickými hláškami. Seriál, který debutoval v roce 2006, si i po dvou dekádách udržuje silnou fanouškovskou základnu a pravidelně se objevuje v seznamech nejlepších komedií své doby. Nedávné zatčení autora seriálu Grahama Linehana za hatecrime však vyvolává otázku, jestli by tento sitcom v současné Velké Británii vůbec vznikl.
Společnost JetBrains oznámila, že počínaje verzí 2026.1 budou IDE založená na IntelliJ ve výchozím nastavení používat Wayland.
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska podala žádost o vypuštění jednoho milionu satelitů na oběžnou dráhu kolem Země, odkud by pomohly zajistit provoz umělé inteligence (AI) a zároveň šetřily pozemské zdroje. Zatím se ale neví, kdy by se tak mělo stát. V žádosti Federální komisi pro spoje (FCC) se píše, že orbitální datová centra jsou nejúspornějším a energeticky nejúčinnějším způsobem, jak uspokojit rostoucí poptávku po
… více »Byla vydána nová verze 2.53.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 70 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 216. sraz, který proběhne v pátek 20. února od 18:00 v Red Hat Labu (místnost Q304) na Fakultě informačních technologií VUT v Brně na ulici Božetěchova 1/2. Tématem srazu bude komunitní komunikační síť MeshCore. Jindřich Skácel představí, co je to MeshCore, předvede nejrůznější klientské zařízení a ukáže, jak v praxi vypadá nasazení vlastního repeateru.
Byla vydána nová major verze 9.0 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny klesla pod 70 000 dolarů (1,44 milionu korun).
Valve z důvodu nedostatku pamětí a úložišť přehodnocuje plán na vydání zařízení Steam Controller, Steam Machine a Steam Frame: „Cílem tedy stále zůstává vydat všechna tři nová zařízení v první polovině letošního roku, ale přesná data a ceny jsou dvě věci, na kterých usilovně pracujeme a jsme si dobře vědomi toho, jak rychle se v tomto ohledu může vše změnit. Takže ač dnes žádné zveřejnitelné údaje nemáme, hned jak plány finalizujeme, budeme Vás informovat.“
Do 20. února lze hlasovat pro wallpapery pro Ubuntu 26.04 s kódovým názvem Resolute Raccoon.
Řešení dotazu:
uhelper=udisks2), mohu vždy normálně odmountovat jako týž user příkazem umount. Pokud taky můžeš, tak je to problém v KDE. Pokud nemůžeš, tak je to vskutku připojené nějak blbě (důvod z popisu problému těžko říci). Funguje ti normálně
udiskctl mount --block-device /dev/sdb1 udiskctl unmount --block-device /dev/sdb1(sdb1 samozřejmě nahradit za odpovídající zařízení)? Pokud chceš, aby mohli média připojovat a odpojovat různí náhodní uživatelé, kteří je nepřipojili, tak to nejspíš půjde, pouze když budou mít záznam ve fstabu s volbou
users (a v tom případě opět, ať už ze připojí jakýmkoli způsobem -- měla by se v tom případě připojit podle fstabu). Nebo to celé překonfigurovat...
systemd už /media nepoužíváZkoušel jsem to teď doma, a funguje mi to úplně stejně, jako v práci. Používám systemd, přičemž KDE (4.9) mi to připojuje do /media.
mohu vždy normálně odmountovat jako týž user příkazem umountumount mi funguje, funguje i
udiskctl unmount --block-device /dev/sdb1 – problém je, že to asi lidem těžko vysvětlím
Samotnému se mi to nikdy nestalo, protože vždy připojuji přes USB ikonku v systray.
Pokud chceš, aby mohli média připojovat a odpojovat různí náhodní uživatelé, kteří je nepřipojili,To nepotřebuji. Pokud máš tedy pravdu, tak je to problém v KDE, tudíž s tím asi nic nenadělám. Právě mi proběhla aktualizace na verzi 4.10, tak ještě vyzkouším, zda nenastane změna, která by to vyřešila. Každopádně díky.
Tiskni
Sdílej: