Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dobrý den, asi jsem udělal chybu, když jsem uvěřil, že v Linuxu Debianu to bude vše OK.
Potřebuji nainstalovat programy třetích stran a již týden se mně, ale vůbec nedaří.
O balíčkách se mně již i zdá. Číselně jsem jich našel cca něco okolo 50.tisíc. To co potřebuji tam neni, alespoň já to tam nemohu nikde najít.
Nejsem žádný expert a myslím, že toho nechci moc. Co vlastně potřebuji:
Potřebuji cca tyto programy:
LibreOffice 4 /Zatim jde nějaká stará verze a potom se přeinstaluje za novější. V baličkách novější neni. Je ale funkční./
LibreCAD /Jediný program,který jsem našel v balíčkách a povedl se i nainstalovat, je OK./
Meta Trader 4
xStation
Thunderbird-17.0.6.tar.bz2 /Staženo v GNOME Commander a dál se mně instalace nedaří. Po poklepání se to rozbalí do správce archivu a tam nevím jak spustit instalaci a jsem v ... /
Firefox-21.0.0.tar.bz2 /Staženo v GNOME Commander a dál se nedaří./
Skype-debian_4.2.0.11-1_i386.deb /Umím spustit instalaci, ale potom na konci instalace to začne řvát, "že mám špatnou architekturu i386 a musím mít AMD64"/
Prosím o pomoc s Firefoxem a nebo Thuunderbirdem. Ostatní možná odvodím a chytnu se. Odpověď prosím pro začátečníka.
HDD160GB, RAM 2GB, Debian7 Wheezy amd64.
Předem moc děkuji. Michal
echo "deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ wheezy-backports main" >> /etc/apt/sources.list
a ohledne skype, debian ma multiarch, takze instalace 32bit balicku je jednoducha
dpkg --add-architecture i386
dpkg -i Skype-debian_4.2.0.11-1_i386.deb
nicmene spis uvazuju, jestli je pro vas Debian vhodny (ma konzervativnejsi reseni balicku - s ohledem na stabilitu), ubuntu by mozna bylo vhodnejsi
Tiskni
Sdílej: