Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
mail_plugins = $mail_plugins mailbox_alias plugin { mailbox_alias_old = Sent mailbox_alias_new = Odeslan&AOE- po&AWE-ta (tento bordel vytváří Outlook na serveru) # mailbox_alias_old2 = Sent # mailbox_alias_new2 = Odeslaná pošta (ani toto nefunguje) } namespace inbox { mailbox Sent { auto = subscribe special_use = \Sent } }Vím, že můžu některé složky změnit ručně (Odstraněné pošta, Odeslaná pošta), ale to mi neřeší zbytek složek (Nevyžádaná pošta, Koncepty). Koncepty mi jinak nefungují v žádné variantě, kterou tu uvádím. Pokud chci uložit rozepsaný mail, tak se uloží do defaultního souboru Outlooku (v IMAPu se ani systémová složka od Outlooku nevytvoří). Jedině, kdy dosáhnu správného výsledku (tedy kromě funkčnosti Konceptů) je, když na serveru nechám vytvořit složky samotným Outlookem, nebo když si je nachystám sám (ale v podobě nesprávného kódování). Vím, že jsou i další cesty - existuje nástroj, který umí násilně systémové složky přejmenovat. Ale toto není "hezké" řešení a vyžaduje odbornou pomoc. Mnohokrát děkuji za každou radu, která mi pomůže rozchodit Proradný Outlook s Dovecotem. ;)
Jedině, kdy dosáhnu správného výsledku (tedy kromě funkčnosti Konceptů) je, když na serveru nechám vytvořit složky samotným Outlookem, nebo když si je nachystám sám (ale v podobě nesprávného kódování).To při matném vzpomínání potvrzuju. Outlook je z hlediska podpory IMAPu tak špatný software, že pokud by byl tvrdý požadavek na Outlook, asi bych se přednostně snažil rozběhat nějakou mezivrstvu, která to přeloží pro jeho nativní poštovní protokol. Ale to už by si dotyční museli docela připlatit.
Tiskni
Sdílej: