Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
if(!include_once 'file.php'){ echo("File not loaded..."); exit("Error!"); }
. file.bash
tak v $?
je uložena návratová hodnota posledního příkazu z file.bash
, pokud soubor neexistuje tak to zklame (tedy nebude tam 0).
Tedy můžeš testovat $?
, ale netestuješ přímo to, na co se ptáš…
Pokud je file.bash
tvůj script a nakonci máš exit 0
, tak přes $?
otestuješ jestli se korektně provedl nebo ne a to 'ne' zahrnuje i neexistenci.
PS: Ta PHP konstrukce mi nedává moc smysl…
include_once 'file.php';O zbytek se postarají výjimky.
Jestli je include fatální v daný okamžik, tak pak:
require_once 'file.php';a je to. pokud není (použije se include), tak to zklame kde má…
Možná konstrukce:
if(!(@include_once 'file.php')) throw new myInclException("Bylo tu, není tu");by možná dávala (mně) smysl.
exitus(){ echo "Soubor se nepodařilo načíst.." exit 1 } . file.bash || exitus nebo jen . file.bash || exit 1
file.bash
(skončil bez chyby) vs. (poslední příkaz skončil s chybou nebo soubor se nepodařilo vložit/provést).
Jak jsem psal výše, testuješ tím, že poslední příkaz obsažený ve file.bash
(skončil bez chyby) vs. (poslední příkaz skončil s chybou nebo soubor se nepodařilo vložit/provést).
Ale toho příkazem . /my.sh || exitus docílím i tak, na víc je to jediné co funguje, jelikož když budu chtít testovat $? == 0 tak přece nemůžu dát do sourcovaného scriptu na konec exit 0 Oops, velké sorry za exit 0
, mělo být return 0
- nějak mi to ujelo.
. /my.sh || exitusdocílíš úplně to samé co
. /my.sh if [ $? != 0 ]; then exitus; fibo to je to de-facto to samé jen jinak napsané, tedy stále platí, že chyba nastane pokud poslední příkaz vkládaného souboru skončí s chybou nebo soubor neexistuje.
FILE=foo.sh if test -e $FILE; then . $FILE else echo "File not loaded..."; exit 1 fi
Podla mojho nazoru rovno otestovat na citanie a to tak v logickej nadvaznosti na spravu v pripade nemoznosti nacitania daneho suboru a najma na fakt, ze overenie existencie suboru este nic nevravi o moznosti ho citat, co je v tomto pripade klucove. Vid:
patrik@domov:~$ stat /etc/shadow File: ‘/etc/shadow’ Size: 1009 Blocks: 8 IO Block: 4096 regular file Device: 12h/18d Inode: 112385 Links: 1 Access: (0640/-rw-r-----) Uid: ( 0/ root) Gid: ( 42/ shadow) Access: 2013-09-06 10:12:39.997458015 +0100 Modify: 2013-09-06 10:12:39.997458015 +0100 Change: 2013-09-06 10:12:40.005458028 +0100 Birth: - patrik@domov:~$ groups patrik lp cdrom floppy sudo audio dip video plugdev netdev patrik@domov:~$ echo $UID 1000 patrik@domov:~$ test -e /etc/shadow patrik@domov:~$ echo $? 0 patrik@domov:~$ test -r /etc/shadow patrik@domov:~$ echo $? 1
test -r soubor && . soubor || { echo "Nnenacteno"; exit 1; }
Tiskni
Sdílej: