Několik posledních verzí GNOME Shellu obsahuje chybu způsobující memory leak (únik paměti). Viz například videozáznamy verzí 3.26 nebo 3.28. Nalezení chyby #64 a její opravě se věnuje Georges Basile Stavracas Neto v příspěvku na svém blogu [reddit].
V pondělí měl na YouTube online premiéru otevřený krátký 2D film Hero vytvořený v 3D softwaru Blender. Cílem stejnojmenného projektu Hero je vylepšit nástroj Grease Pencil (tužka) v Blenderu 2.8.
Byla vydána verze 4.0 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Přehled novinek v Changelogu (GitHub).
Včera vydanou hru Rise of the Tomb Raider pro Linux lze do pondělí 23. dubna koupit na Steamu s 67% slevou. Místo 49,99 € za 16,49 €.
Na Humble Bundle lze získat počítačovou hru Satellite Reign (Wikipedie, YouTube) běžící také v Linuxu zdarma. Speciální akce končí v sobotu v 19:00.
Společnost Apple koupila před třemi lety společnost FoundationDB vyvíjející stejnojmenný NoSQL databázový systém FoundationDB (Wikipedie). Včera byl tento systém uvolněn jako open source pod licencí Apache 2.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Po dva a půl roce od vydání verze 5.7 oznámila společnost Oracle vydání nové major verze 8.0 (8.0.11) databázového systému MySQL (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy komunitní verze MySQL jsou k dispozici na GitHubu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených technologií a otevřeného přístupu na 151. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. 4. od 18:00 hodin v restauraci Benjamin na Drobného 46.
Byla vydána verze 18.04.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek v kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Bylo oznámeno vydání nové stabilní verze 1.26 a beta verze 1.27 open source textového editoru Atom (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Protoze fedora neni pro bfu, je pro developery na doma.Zdroj?
To jsem videl, Ale v GUI by nic nebylo?Kliknout ve Firefoxu na odkaz na balík a odkliknout pár okýnek není dostatečně GUI?
Proc vlastne tam nejsou zobrazeny defaultni Fedora zdroje?To bude asi dotaz na vývojáře toho GUI nástroje, jestliže ty zdroje normálně fungují a jen nejsou zobrazeny.
Po instaleci najde aplikaci "software" a má dojem že je toho tam nějak málo.. tak hledá a hledá, zobrazí si seznam repozitářů a tam nic není, tak hledá jak je přidatDejme tomu, že by takové konfigurační okno našel. To v něm bude vstupní textový řádek nadepsaný "URL:", nebo co přesně?
Nevím, BFU si přečte něco o Linuxu a otom, že doporučovaná cesta instalace software je z repozitářů.Nikoli, BFU si čte o úplně jiných věcech.
Já jsem opravdu žil v přesvědčeni že Ferora je odladěná distribuce i pro začínajíc uživatele, ale jak vidím tak ne.Fedora je především americká distribuce, která neobsahuje v repozitáři mnohý zajímavý software z právních důvodů.
Vše udělat v GUI není nutné ale základní věci by měli.Ono to v GUI udělat jde, jen musí člověk dodržovat postup, který odpovídá logice toho kroku a tou je instalace externího repozitáře, který nemůže být z právních důvodů ani v nabídce té distribuce.
Tiskni
Sdílej: