abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: TV s Web OS nebo Tizen OS

    23.10.2015 23:12 Míra
    TV s Web OS nebo Tizen OS
    Přečteno: 712×
    Zdravím,
    nevím, jestli můj dotaz patří na tendle web.
    Chtěl bych si koupit novou TV. Dosud používám TV+notebook pro přehrávání AVI ze SAMBA serveru.
    Novou TV bych koupil s Web OS nebo s Tizen OS. Nemáte s těmito TV + OS někdo zkušenosti?
    Dík.

    Odpovědi

    25.10.2015 09:23 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    Co si predstavujes pod pojmem zkusenosti? Oba OS jsou semi-proprietarni linux based, jeden LG, druhy Samsung. Web OS vypada vice hackable(firmware), ale porad je to blackbox periferie.
    25.10.2015 13:04 trader
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    A co bys ŕekl na Panasonic
    25.10.2015 10:22 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    Pokiaľ je jediným kritériom prehrávanie filmov cez sieť, tak stačí obyčajná TV a k nej Android stick za pár korún. Vyjde to lacnejšie. Ale to asi nie je žiadúca odpoveď.
    25.10.2015 12:58 \/
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    25.10.2015 16:48 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    Ďakujem za ponuku, ale ten link ukazuje trochu prehnané ceny.
    25.10.2015 17:57 \/
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    Kolik je "pár korun" ?
    25.10.2015 18:26 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    Kolík je polovica alebo menej.
    25.10.2015 12:42 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    vybírám mezi těmihle a zatím se kloním k samsungu

    co jsem četl, tak LG má s dlna občas problémy - ale taky jsem na vážkách. na druhou stranu ta lg umí ovládat můj setopbox, takže bych mohl vyhodit jeden ovladač. u samsungu si tímhle nejsem jistej

    obyč tv + krabičku moc nechci - už takhle se mi po bytě různých přidrátovaných škatulí povaluje až moc
    25.10.2015 13:40 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    Kup TV s tunerem a vyhod settop box..
    25.10.2015 14:29 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    tuner mají obě, ale nevím, jestli na tv od netboxu stačí ...

    myslím, že ne
    25.10.2015 14:58 Vantomas | skóre: 32 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    Pokud nemají přímo aplikaci pro SmartTV, tak je stále potřeba STB, televize sama to nezvládne...
    25.10.2015 15:05 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    přesně tak - a ta lg má přímo v menu typ meho stb, takže ho umí ovládat
    25.10.2015 15:54 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    Dnes bych už uvažoval o 4K televizi. vyhneš se tomu, že za pár let budeš hledat náhradu.
    25.10.2015 16:07 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    třeba tyhle pro porovnání. (je to o 3-4 tisice dražší a display je jinde) a i ta levnější 4k má 2xHDMI.
    25.10.2015 16:14 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    zvažuju to dost i vzhledem k tomu že mám 4K zdroj (gopro4b), ale odrazuje mě třeba jedna věc - "normálně" drahý televize neumí většinou přehrát 4K obsah z externího media a vysílání ve 4K u nás možná ani není... a jestli zvládnou 4K z NAS disku je další otázka
    25.10.2015 18:28 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    To chce asi hodně přečíst diskusí. Načíst jaké veze HDMI mají a dají-li se združit 2 do jednoho kanálu. No dá se i vyzkoušet, na externím disku pár videí a mluvit s prodejci.
    25.10.2015 18:42 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    jj, pravě se v tom plácám. 4K jsem více méně odpískal, ale zkusím mu dát šanci - vypadá fakt luxusně, ale ta komedie okolo...
    25.10.2015 19:46 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    nevíš, jestli existuje nějaká "blbá" 4K tv se slušným panelem?
    25.10.2015 19:53 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    nesledoval jsem to tak nevím. Kdysi když jsem vybíral pro sebe a pro kamarády monitory tak jsem používal stránku flatpanels.dk kde měli velmi dobrý přehled o tom, jaké konkrétní panely se vyrábí a do jakých monitorů se montují. Stránka ještě jede (ale je pouze v dánštině, tak je to trochu boj)
    25.10.2015 16:28 gghvugcug
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    telku nevyberaj podla funkcii ale obrazu
    25.10.2015 21:49 Míra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV s Web OS nebo Tizen OS
    Zkoušel jsem k TV připojit zařízení s Androidem, ale přehrávání videí bylo hrozný. Posun dopředu nebo dozadu většinou nefungoval. Spoustu videí se mi nepodařilo přehrát vůbec. Už samotné připojení k SMB serveru a procházení složek bylo nespolehlivý.
    Nejlepší je zatím notebook s VLC.
    Web OS myslím nebude pro přehrávání videí o moc lepší než Android.
    Zajímalo by mně, jestli doma někdo nemá ten Tizen a jak se tam dají přehrávat videa.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.