abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    24.4. 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 770 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: propojení TV s linuxem a přehrávání filmů

    TomasABC32 avatar 18.2.2016 12:27 TomasABC32 | skóre: 28 | blog: LinuxGangster
    propojení TV s linuxem a přehrávání filmů
    Přečteno: 2779×
    Zdravím, máte někdo zkušenost s propojením linuxu a TV pro přehrávání filmů ? Ve Windows je to jednoduche, v menu mi přibude ikona s odkazem Přehrát v TV... Funguje něco takového i pod linuxem ?
    Linux forever ! Asi jinej gang.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    18.2.2016 13:29 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: propojení TV s linuxem a přehrávání filmů
    V linuxu bych xranderem nastavil TV jako dalsi monitor.
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    18.2.2016 16:11 Dumaru | skóre: 14 | blog: dumaru
    Rozbalit Rozbalit vše Re: propojení TV s linuxem a přehrávání filmů
    Áno funguje, mám odskúšané v Linuxe Mint, prepájal som cez HDMI notebook a plazmu,,,
    k3dAR avatar 18.2.2016 19:41 k3dAR | skóre: 62
    Rozbalit Rozbalit vše Re: propojení TV s linuxem a přehrávání filmů
    po pripojeni kabel ze scart tv do s-video v notebooku, se mi zobrazi okno (v Xfce) s dotazem jestli chci na tv zrcadlit obraz z lcd, nebo tv jako rozsirenou plochu, zvolim rozsirenou plochu, pustim prehravac a jeho okno presunu na tv, pripadne pustim Kodi a v nastaveni mu zvolim na kterem "monitoru" se ma zobrzovat :)
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    18.2.2016 21:35 kolemjdouci
    Rozbalit Rozbalit vše Re: propojení TV s linuxem a přehrávání filmů
    Je i neni. Funkce samotna je ve windows zalozena na streamovani do tv pres dlna. Takze odpoved na tvou otazku je: NENI. Ale nic ti nebrani si stremovat pres nejaky dlna server, ktery ti pobezi na pc napr. minidlna. Takze pak se na tv tvoje pc zahlasi jako zdroj a muzes jej prochazet z tv. Nevim o zadne implementaci toho co chces ale zkusil bych Ubuntu nebo Fedoru. POkud existuje alternative k win funkci tak vyse zmineni ji budou mit implementovanou.
    20.2.2016 11:11 debile
    Rozbalit Rozbalit vše Re: propojení TV s linuxem a přehrávání filmů
    nb tv hdmi,pripadne vga konvertor hdmi win+p nastavit monitory-----linux mint
    20.2.2016 02:55 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: propojení TV s linuxem a přehrávání filmů
    Jako nejzásadnější věc se mi za celé roky, co přehrávám filmy na TV z počítače s Linuxem, ať kdysi přes S-video, nebo teď přes HDMI, jeví správné nastavení obnovovací frekvence. Někdy se musí hodně experimentovat s nastaveními xrandr (respektive nastavení displeje v DE), nastaveními video výstupu i konkrétního přehrávače. Jinak je prostě přehrávání na TV trhané. To je moje neměnná zkušenost za 15 let na všech linuxových počítačích s připojením k TV. Na monitoru plynulé, na TV trhané. V každém přehrávači (MPlayer, VLC, mpv), v Kodi, v čemkoli. Pozná se to hlavně na horizontálním pohybu. (Já osobně používám tearing test, který si stáhnu do počítače, vyrobím z něj verze v různých snímkových frekvencích jako 24, 25, 30, 50, 60 fps, a testuji plynulost přehrávání při různých nastaveních. Při pasující frekvenci by to mělo být perfektní, při neodpovídající je hodně vidět rozdíl, ať už pravidelně „zubatý“ pohyb nebo různě nepravidelná zaškubávání, cukání.)

    Pro PAL videa zásadně nastavuji výstupní frekvenci 50 Hz pro TV, přesto to třeba přehrávače často nějak neumí poznat, a tak třeba s videi o 25 fps ještě mpv musím pomoct, aby z toho na výstupu vyrobil skutečně 50 snímků za sekundu (přehrávač nebo video výstup by to měl dělat automaticky, tedy v tomto případě pouze zduplikovat snímky, ale evidentně je někde na trase, v přehrávači, ovladači grafiky nebo něčem jiném, chyba a nedělá to a vzniká nepravidelně trhané video):

    mpv -vf lavfi=[fps=50]

    případně pro prokládané video

    mpv -vf yadif=field

    Pak je přehrávání dokonale plynulé, rozdíl je obrovský.

    Pro frekvence, které nejde na výstupu TV nastavit, lze třeba použít interpolaci pohybu, kterou má mpv na OpenGL výstupu (-vo opengl:interpolation), někdy to pomůže pohyb zahladit, někdy je to rozporuplné.

    (Jinak se zapnutým compositingem jsem ještě pod X.org neviděl plynulé video. Pro přehrávání videa ho vždy vypínám.)

    Pak taky na TV pokud možno nastavit „scan only" nebo podobnou volbu pro HDMI vstup, aby obraz nebyl oříznutý a rozmáznutý (zvětšený). A v mpv nebo Kodi používat ostrý škálovač obrazu (spline, lanczos, sinc) zejména pro zvětšení z nižšího rozlišení videa.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.