Konference Bratislava OpenCamp 2020 proběhne v sobotu 4. dubna 2020 v Bratislavě na Fakultě informatiky a informačních technologií STU. Organizátoři vyhlásili CFP. Návrhy přednášek a workshopů lze zaslat do 31. ledna 2020.
Bylo oznámeno vydání KDE Frameworks 5.65.0, tj. nové verze aktuálně 74 knihoven rozšířujících multiplatformní framework Qt a dnes využívaných nejenom KDE Plasmou a KDE Aplikacemi. Nově začleněnou knihovnou je KQuickCharts pro generování grafů.
Byla vydána verze 2.4 svobodného nelineárního video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdůraznit lze přechod na Python 3.
Vyšel toolkit Qt verze 5.14. Změny se týkají především Qt Quick, jeho odstínění od konkrétních nízkoúrovňových grafických API a zlepšení výkonu zvláště ve 3D. Začíná tím proces postupných příprav na Qt 6. Příští vydání (5.15) bude s dlouhodobou podporou. Aktuálně také vyšlo vývojové prostředí Qt Creator 4.11 – vedle oprav chyb a řady zjednodušení konfigurace přidává mj. experimentální podporu WebAssembly.
Byla vydána nová verze 1.41 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.41 bylo vydáno také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
J2EE, nověji Java EE a nejnověji Jakarta EE, tj. Java pro vývoj a provoz podnikových aplikací a informačních systémů (Java Platform, Enterprise Edition), slaví 20 let. První verze J2EE 1.2 byla vydána 12. prosince 1999.
V kancelářích společnosti NGINX, tj. společnosti stojící za stejnojmenným webovým serverem a reverzní proxy, v Moskvě proběhla policejní razie. Na NGINX si nárokuje práva společnost Rambler. Igor Sysoev, zakladatel společnosti NGINX, ve společnosti Rambler pracoval v letech 2000 až 2011. V březnu letošního roku byla společnost NGINX prodána společnosti F5 Networks za 670 milionů dolarů.
Vyšel Vim 8.2. Jedná se převážně o opravnou verzi tohoto textového editoru, ale mezi několika novými funkcemi je také možnost používat vyskakovací okna v uživatelském rozhraní, což využijí zvláště vývojáři doplňků pro dialogová okna či okna s nápovědou, napovídáním atp. Ukázkou je hra killersheep.
Byla vydána nová verze 19.12.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení, kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Nezisková organizace Electronic Frontier Foundation vydala obsáhlý článek vysvětlující plošné techniky online sledování používané k hromadění dat korporacemi, shrnuje další využití těchto dat a naznačuje, jak se tomu bránit: technicky a legislativně.
Mám pár strojů, které nějak řeší poštu a jejich nastavení lehce vybočuje z toho, co se snaží Thunderbird vnutit defaultně. Třeba tím, že se servery jmenují trochu jinak než imap.firma.cz a smtp.firma.cz, nebo tím, že username není celý email, ale lokální username atd... drobné detaily.
Chtěl bych mít nějaký autoconfig. A objevil jsem toto https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Mozilla/Thunderbird/Autoconfiguration/FileFormat/HowTo
Ok. Nadefinuji parametry, ale jak to dostat do Thunderbirdu?
Chápu-li správně, měl bych na ho na http://autoconfig.firma.cz//mail/config-v1.1.xml zveřejnit (nebo nějaké takové adrese popsáno zde), přístupný komukoli. To mi nevyhovuje. A nechci slyšet, že riziko je malé (žádné). ISP nejsem, víc 100000 účtů taky nemám (řádově desítky) a zveřejňovat nastavení v centrální databázi taky nechci.
Někde jsem se dočetl, že by konfigurák měl jít podstrčit i do instalace TB. To mi nevyhovuje méně. Pořád nepohodlné a nepraktické, ale o maličko lepší než zveřejňovat dostupný celému internetu.
Chtěl bych připravenou konfiguraci používat tak, aby se dala čerstvě instalovaným TB otevřít a doplnit jen username a heslo. Je šance?
Tiskni
Sdílej: