abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: /var/log/syslog

    9.10.2016 10:39 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    /var/log/syslog
    Přečteno: 507×
    Neviem dovod preco sa mi do /var/log/syslog neukladaju ziadne logy, hmmm... posledne logy mam asi s pred pol roka.
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...

    Odpovědi

    9.10.2016 10:50 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    Pravdepodobne ti buď nebeží syslog daemon (rsyslog, syslog-ng, ...), alebo sa mu zmenila konfigurácia že to nedáva do predtým špecifikovaného súboru.
    9.10.2016 11:56 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
     service rsyslog status
    rsyslog start/running
    
    konfiguracny subor v /etc/rsyslog.conf vyzera takto
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    9.10.2016 13:31 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    /etc/rsyslog.d/50-default.conf
    9.10.2016 15:09 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    tuna vsimol som si, ze aj /var/log/auth.log su posledne zaznamy s pred pol roka presnejsie s 20.dec 2015 cize s pred necelych 10 mesiacov to iste aj syslog, /var/log/kern.log .... nic sa neloguje
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    k3dAR avatar 9.10.2016 17:06 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    a ty do /var/log zapisovat muzes? jestli neni naborenej filesystem, nebo nemas z nejakeho jineho duvou pripojeno v readonly rezimu...
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    9.10.2016 17:11 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    Ako root mozem zapisovat (ako user nie)
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    9.10.2016 19:31 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    Je mozne logovanie nejak zapnut? lebo mam trocha problemy s ovpn a neviem co sa deje. Neloguje sa ani po restarte, cize je to dost na prd .... a samozrejme ziadne zmeny som nerobil.
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    9.10.2016 20:28 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    Odkomentuj nasledujici a reloadni syslog:
    #daemon.*			-/var/log/daemon.log
    
    #*.=info;*.=notice;*.=warn;\
    #	auth,authpriv.none;\
    #	cron,daemon.none;\
    #	mail,news.none		-/var/log/messages
    
    9.10.2016 20:31 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    V nouzi jeste journalctl..
    9.10.2016 21:27 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    To by asi musel zmigrovať z Upstart na SystemD. Program service ktorý zabezpečuje spätnú kompatibilitu z SystemD na Upstart má iný výstup. Zaujímalo by ma či je to aspoň 14.04.5.
    k3dAR avatar 9.10.2016 23:12 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    upstart na 14.04.x ma take jinej vystup, k bezicimu pridava cislo procesu
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    10.10.2016 07:18 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    Ked chcem restartnut syslog a pouzijem status
    /etc/init.d/rsyslog status
    nevypise sa nic a ani start, stop, restart, nevypise nic (ani chybu, ani info).
    Posledny zaznam co mam v /var/log/syslog je
    Dec 20 06:39:58 local-server rsyslogd: message repeated 74 times: [ [origin software="rsyslogd" swVersion="7.4.4" x-pid="784" x-info="http://www.rsyslog.com"] rsyslogd was HUPed]
    Dec 20 18:30:25 local-server rsyslogd: [origin software="rsyslogd" swVersion="7.4.4" x-pid="784" x-info="http://www.rsyslog.com"] exiting on signal 15.
    
    Skusim este co radi NN a dam vediet
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    10.10.2016 07:46 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    Nefunguje to, nejak tomu nechapem hmm ....
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    10.10.2016 08:24 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    Bezi ten proces(ps)?
    10.10.2016 08:29 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    # ps aux | grep syslog
    root      1358  0.0  0.0   2312   408 ?        Ss   07:54   0:00 /sbin/syslogd -C128
    root     15837  0.0  0.0  11872   928 pts/0    S+   08:27   0:00 grep --color=auto syslog
    
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    10.10.2016 08:46 GeorgeWH | skóre: 42
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    pokial to je syslog z busyboxu, tak
    -C[size_kb]     Log to shared mem buffer (use logread to read it)
    9.10.2016 19:37 pavele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    Jakou linuxovou distribuci používáš?
    10.10.2016 07:44 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog

    ubuntu server 14.04

    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    k3dAR avatar 10.10.2016 19:18 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    zajimave, nevim teda jak server, ale v desktop 14.04 mi nebezi syslogd pod rootem jako tobe, ale rsyslogd pod syslog userem...
    ps aux|grep syslog
    syslog     729  0.0  0.0  34452  5680 ?        Ssl  zář23   2:02 rsyslogd
    
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    10.10.2016 20:51 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    Ja uz som z toho na prasky, ale kaslem na to :) potreboval som riesit vpn logy, lebo mi blbne, tak som si pomohol v server,conf directivou
    log-append /var/log/openvpn.log
    ale aj tak ma to trapi, preco je syslog od decembra mrtvy (o 2 mesiace budem oslavovat 1 rok bez syslogu (nastastie je to domaci server)).
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    10.10.2016 21:03 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: /var/log/syslog
    Mas odpoved nahore, bezi z busyboxu do RAM.. otazka je proc?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.