Vědci z univerzity La Sapienza v Římě vyvinuli systém, který dokáže identifikovat jednotlivce pouze na základě toho, jak narušují signály Wi-Fi. Autoři tuto novou technologii nazvali WhoFi. Na rozdíl od tradičních biometrických systémů, jako jsou skenery otisků prstů a rozpoznávání obličeje, nevyžaduje tato metoda přímý fyzický kontakt ani vizuální vstupy. WhoFi může také sledovat jednotlivce na větší ploše než kamera s pevnou polohou; stačí, je-li k dispozici Wi-Fi síť.
SuperTux (Wikipedie), tj. klasická 2D plošinovka inspirovaná sérií Super Mario, byl vydán v nové verzi 0.7.0. Videoukázka na YouTube. Hrát lze i ve webovém prohlížeči.
Ageless Linux je linuxová distribuce vytvořená jako politický protest proti kalifornskému zákonu o věkovém ověřování uživatelů na úrovni OS (AB 1043). Kromě běžného instalačního obrazu je k dispozici i konverzní skript, který kompatibilní systém označí za Ageless Linux a levné jednodeskové počítače v ceně 12$ s předinstalovaným Ageless Linuxem, které se chystají autoři projektu dávat dětem. Ageless Linux je registrován jako operační
… více »PimpMyGRC upravuje vzhled toolkitu GNU Radio a přidává alternativní barevná témata. Primárním cílem autora bylo pouze vytvořit tmavé prostředí vhodné pro noční práci, nicméně k dispozici je nakonec celá škála barevných schémat včetně možností různých animací a vizuálních efektů (plameny, matrix, bubliny...), které nepochybně posunou uživatelský zážitek na zcela jinou úroveň. Témata jsou skripty v jazyce Python, které nahrazují
… více »GIMP 3.2 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
FRANK OS je open-source operační systém pro mikrokontrolér RP2350 (s FRANK M2 board) postavený na FreeRTOS, který přetváří tento levný čip na plně funkční počítač s desktopovým uživatelským rozhraním ve stylu Windows 95 se správcem oken, terminálem, prohlížečem souborů a knihovnou aplikací, ovládaný PS/2 myší a klávesnicí, s DVI video výstupem. Otázkou zůstává, zda by 520 KB SRAM stačilo každému 😅.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa by měla dostat zhruba deset miliard dolarů (asi 214 miliard Kč) za zprostředkování dohody o převzetí kontroly nad aktivitami sociální sítě TikTok ve Spojených státech.
Projekt Debian aktualizoval obrazy stabilní větve „Trixie“ (13.4). Shrnuje opravy za poslední dva měsíce, 111 aktualizovaných balíčků a 67 bezpečnostních hlášení. Opravy se týkají mj. chyb v glibc nebo webovém serveru Apache.
Agent umělé inteligence Claude Opus ignoroval uživatelovu odpověď 'ne' na dotaz, zda má implementovat změny kódu, a přesto se pokusil změny provést. Agent si odpověď 'ne' vysvětlil následovně: Uživatel na mou otázku 'Mám to implementovat?' odpověděl 'ne' - ale když se podívám na kontext, myslím, že tím 'ne' odpovídá na to, abych žádal o svolení, tedy myslí 'prostě to udělej, přestaň se ptát'.
Po 8. květnu 2026 už na Instagramu nebudou podporované zprávy opatřené koncovým šifrováním. V chatech, kterých se bude změna týkat, se objeví pokyny o tom, jak si média nebo zprávy z nich stáhnout, pokud si je chcete ponechat.
Řešení dotazu:
když mám vps kde běží vpn server a na pc doma se ven ---> připojím kamkoliv po IP vpska, to je vyřešené znova se ptám jak se druhé PC může připojit pomocí stejného VPS s VPN ke mě do složky (imaginárně porno filmy podruhé).... děkuji stačí mi odkaz třeba EN kde tuto situaci řeší.Pokud to máš takhle tak prostě obě PC připojíš úplně stejně ke stejné VPN. Tím se dostanou do stejné sítě a budou spolu přímo komunikovat. Pokud umíš připojit jedno tak připojit druhé je stejné.
ip a
a
tracepath seznam.cz
ať vidíme, kudy ti to teče.
Místo : ip a
Používám : dig TXT +short o-o.myaddr.l.google.com @ns1.google.com | awk -F'"' '{ print $2}'
Výsledek je stejný.
tracepath cokoliv.cz
Znám také,bohužel to není dostatečná odpověď na mou otázku.Děkuji za snahu.
Opravdu řeším znova viz.výše pouze spojení pc se složkou(porna) která visí na neveřejce a je k dispozici privátní vpn-server (veřejka) jak docílím toho aby PC 1 -doma s pornem a PC 2 z venku pomocí VPN a společného treba.ovpn se mohli spojit s tím,že pc 2 může tahat péčko z pc 1.....
Nebo jinak některé hostingové "firmy" říkají že jde doma třeba hostovat server bez veřejky pomocí vpn...jde mi o FTP pomocí VPN z venku na PC 1 které nemá veřejnou IP.
ip a by byl stejný jen v případě, kdybys měl veřejnou IP.
Souvislost DHCP a forwardování portů mi nějak nedochází, jako že by ti DHCP server přidělil pokaždé jinou IP? Co se přece dá vyřešit přenastavení DHCP, navíc spousta jednodušších DHCP si pamatuje, které MAC jakou IP přidělil a to se snaží dodržovat.
Jediný způsob, jak hostovat na neveřejné IP nějakou službu, který mě napadá je pověsit někam ven VPSku, na ní rozjet VPN server a k němu ten stroj s neveřejnou IP připojit. Kdokoliv na té VPNce pak ten stroj uvidí.
IPv6. Pak není třeba řešit VPN.
(Mimochodem, technologie pro VPN se jmenuje IPSec a příkladem “key exchange” implementace je StrongSwan. OpenVPN je všeho všudy jednovláknová userspace hračka s matoucím názvem.)
xxxxxxxx.onion, kde xxxxxxxx je adresa tvojí služby (otisk veřejného klíče, který se vygeneruje při vytvoření služby). Akorát si na straně klienta nastavíš ProxyCommand, aby se připojoval přes Tor.
P.S. Samozřejmost je vypnout přihlašování heslem a používat jen SSH klíče + mít aktualizovaný systém (resp. balíček openssh-server), prostě se chovat, jako bys měl veřejnou IP adresu.
Tor bude výrazně pomalejší než jiné technologie. Je primárně určen k ochraně soukromí. Dá se ale použít i k nenáročnému připojování se někam do vnitřní sítě. Výhoda je v tom, že není potřeba provozovat žádný vlastní server ani nikomu platit za VPN a konfigurace na straně klienta i serveru je jednoduchá (v GNU/Linuxu nainstalovat jeden distribuční balíček + upravit konfigurák).
Proč IPv6 ?
Tou IPv6 jsem myslel globální IPv6 adresu – na ni by se dalo připojit odkudkoli, kde je taky IPv6.
Když zadám : ip -6 addr a mám nějaké čísla je to OK? v rozsahu dejme tomu xx10/64 ?
Pokud ta adresa začíná fe80, tak je to tzv. link-local adresa, na kterou se zvenku připojit nelze.
Původně jsem potřeboval prostě spojit 2 stanice a z toho jedna není na té veřejce,potřeboval jsem se z pc 2 napojit domů na složku a tak jsem hledal ty způsoby.
Asi nejjednodušší bude ta IPv6,
Potom možná Ty VPN ka ale tady musím pořešit ten vps,
Další zajímavý kopanec jsem dostal od pana Kufnera Tor ismus,
Fakt moc děkuji,prostě to rozhodně půjde a jde to,akorát jsem to nedělal tak mám co dělat po "dlouhých zimních večerech".Děkuji
Doufám že to pomůže i jiným.
Děkuji moc myslím,že to stačí tolik informací,to je opravdu moc. Musím to všechno vstřebat a otestovat teoreticky bych mohl i zprovoznit na tom "mechanismu virt.serveru" i ty "TOR Randevous" --- tak toto nemá chybu.To je pánové masakr...
Tolik možností..
Já bych to vlákno uzavřel,to už je docela fakt masakr
Děkuji Vám moc všem
Dám vědět jak to dopadlo abych se trochu odvděčil za snahu . Ještě jednou mockrát děkuji! PS: možná zapomenu "nick",ale myslím že budem vědět odkud vítr vane.
Posilal jsi mi mail a kdyz jsem na nej odpovidal, tak se mi to vratilo jako nedorucitelne. Mohl jsem ti jeste sdelit neco, co nechci psat verejne...
No a jeste mimo to a trochu bokem by se ti mozna mohl hodit taky http://dwservice.net. Sice to nepokryva tak uplne ten dotaz, ale zajimava moznost, jak se pripojit z venku ke svemu pocitaci a k datum samotnym, at uz jsou kdekoliv schovana za natem, to rozhnodne je.
Ale prakticky odzkousene to nemam a tak me to az do ted vubec nenapadlo - sorry!
No a aby to bylo uplne, tak jeste maji nejakou ddns sluzbu - to je pro ty, kteri verejnou ostrou adresu maji, ale casto se jim meni, protoze je dynamicky pridelovana.
Tak to by mohlo byt asi tak vse
ssh -N -R 5980:192.168.1.32:80 jmeno@server.cz -p 22Pokud se takto prihlasite na server.cz tak na jeho portu 5980 pobezi globalne pristupna www sluzba (http://server.cz:5980) ktera pres pocitac z nehoz je prikaz spusten zpristupni sluzbu na 192.168.1.32:80 Pro tuto funkci byva treba v souboru na VPS: /etc/ssh/sshd_config pridat (odkomentovat, zmenit na yes) radek:
GatewayPorts yesNasledne restartovat ssh daemona. Zprovozneni sluzeb na jinych portech je jen zalezitosti cisel portu viz priklad SSH:
ssh -N -R 5922:192.168.1.32:22 jmeno@server.cz -p 22A dalsi uzivatel se pripoji treba pres spravce souboru:
sftp://jmeno@server.cz:5922Pomoci SSH tunelu lze zpristupnit nejen sluzby bezici na PC ze ktereho tunel vytvarite ale i jakykoli PC ci treba NAS ve Vasi lokalni siti. Pokud pouzijete port 1024 a vyssi tak netreba byt root k sestaveni tunelu. Pro udrzovani spolehliveho tunelu lze doporucit autossh viz zde Precejen se mohou nejaky pakety cestou pres net ztratit, net muze uplne spadnout apod. Autossh pouzivam k plne spokojenosti, zatim se mi nestalo ze by byla sluzba nedostupna.
Tiskni
Sdílej: