3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
$ cat /etc/acpi/events/power event=button/power.* action=/usr/local/sbin/swsuspevent: regularni vyraz matchujici na udalost, jak se objevi a /proc/acpi/event action: prikaz (spusti se shellem) Jmeno souboru nema vyznam, nactou se vsechny v adresari /etc/acpi/events. Pozor: jeden soubor definuje jen jeden par udalost-akce. Ale v podstate je to vsechno v manu
event=.* action=/etc/acpi/acpi_handler.sh %eTo kamil3: S3 neni podporovano, pise se to v kazdem navodu.
/proc/acpi/state(s)
, ale /proc/acpi/sleep
. Aspoň v 2.6 jádře, ale jestli se dobře pamatuju, tahle terminologie se nezměnila.
cat /proc/acpi/sleepvraci treba tohle
S0 S3 S4 S5pak ti asi system nepodporuje acpi tak jak by si to implementace v linuxu predstavovala. Zpravidla mas sanci uspet s neoficialnim patchem (coz vrele nedoporucuju nasel sem na svoji byvalou VIA desku) nebo a to radeji upgrade ACPI v BIOSU (obvykle se to resi flashem biosu). Informace budou asi mirne neuplne protoze ja se tim zabyval do doby kdy sem dospel k tomu ze to na mem nb proste nepujde.
event=ac_adapter ADP1 action=echo "brightness:3" >/proc/acpi/toshiba/lcdproblem je, ze ten jas klesne i po zapojeni do elektriny -proste pri jakekoliv zmene. Neda se nak poznat jestli ten adapter byl vytazen ci zatazen? Nebo si mam vytvaret pomocny soubor s posledni hodnotou adapteru, a pak testovat jestli byl vytazen ci zatazen a podle toho nastavit jas displeje? Je to takova blbost ale muze usetrit i 30-40min provozu.
cat /proc/acpi/ac_adapter/ADP[x]/state state: on-linepokud je adapter ADP[x] zapojen, nebo pokud je vypojen bude tam off-line ... bude to snad kratoulinky bashskript prectes a zaridis se ... do eventu (acpid events) si napis pak na udalost vytazeni/zatazeni adapteru pustit ten skriptik a v nem si to ores podle toho co je v tom souboru
Tiskni
Sdílej: