Vývojáři open source operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, se na síti 𝕏 pochlubili, že ReactOS zvládne počítačovou hru Half-Life.
Byla vydána nová verze 4.8 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-06 aneb Eclipse 4.40. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Asterinas (GitHub) je v Rustu napsané jádro operačního systému poskytující s jádrem Linux kompatibilní ABI. Vydána byla verze 0.18.0. První distribucí postavenou nad jádrem Asterinas je Asterinas NixOS. Nejedná se o oficiální projekt NixOS a nemá nic společného s NixOS Foundation.
Podrobně byla rozebrána kritická zranitelnost v nf_tables (CVE-2026-23111). Další lokální eskalace práv na Linuxu. V upstreamu byla zranitelnost již v únoru opravena. Ve zdrojovém kódu stačilo odstranit 1 vykřičník.
Evropská komise (EK) nařídila americké společnosti Meta, že musí znovu umožnit bezplatný přístup konkurenčním obecně zaměřeným asistentům umělé inteligence (AI) k WhatsAppu a tento přístup musí zachovat až do ukončení antimonopolního šetření. Opatření je dočasné a má zabránit vážnému a nevratnému poškození konkurence na rychle rostoucím trhu s obecnými AI asistenty. Meta uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost Anthropic představila AI modely Claude Fable 5 a Claude Mythos 5. Claude Fable 5 je první model třídy Mythos určený pro běžné použití.
Byla vydána nová stabilní verze 3.24.0, tj. první z nové řady 3.24, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem pracují vývojáři v Rustu napsaného mikrokernelového unixového operačního systému Redox OS (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za květen. Vypíchnout lze nový scheduler EEVDF nebo port desktopového prostředí Xfce na Redox OS.
GET /kde/je/ten/skript.php HTTP/1.1 Host: localhostto ze napise Trying ..., Conneted je informace o nicem kdyz se k tomu Apachi da pripojit browserem :-/
LOL. Tak se zase zeptejte zitra, proc to nefunguje v tom Slacku. Good luck.
Skoda, ze podobnou moznost nenabizi i Microsoft.
Jinak jako Slackwareista se ohrazuji proti prechodu mezi nas.
))
jinak v titulku vykřičníky...informace veškeré žádné..tomu říkám vychování ...jen tak dál a můžeš instalovat zase něco od strýčka Billa
snad jen kvůli charsetu a tak
že ty jsi do toho vrtal?
LoadModule php4_module /usr/lib/apache/1.3/libphp4.so
<lIfModule mod_mime.c>
AddType application/x-httpd-php .php .php3 .php4
AddType application/x-httpd-php-source .phps
</IfModule>
Snad se nerozhodí formátování.
Potom restartujte Apache, _vyčistěte_ cache prohlížeče a zkuste znovu.
Doufám, že ten přechod na jinou distribuci je vtip. Jiné ikonky s Apachem nehnou.
on stejně přejde na Slack
))))) a tam to pořeší
rm -rf /
You have chosen to download a file of type:"Binary Executable" [application/octet-stream] from /home/svatuska What should Mozilla do with this file?
Mám někam připsat nějaký řádek nebo přidat nějaký balíček nebo radši instalovat nejnovější verzi Mozilly?Warning: Unknown: failed to open stream: Permission denied in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed opening '/mnt/data/home/svatuska/public_html/php/view.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in Unknown on line 0Tomu však vůbec nerozumím.
You don't have permission to access /~svatuska/php/view.phps on this server.
A ještě chci poprosit Doliho, aby mi sdělil, jak mám změnit práva. Pomůže to vůbec? Nemám ten hrozný soubor radši smazat a jít spát?
[svatuska@tornado php]$ ls -l total 528 -rwxrwxrwx 1 svatuska users 264704 Oct 26 20:30 view.php -rwxrwxrwx 1 svatuska users 264704 Oct 26 22:17 view.phpsBude to stačit? Už s tím můžete někdo něco dělat?
.ssh .mozilla .openofficeatd. Co se stane, když konfigurační adresář pro nějakou aplikaci smažu? Vytvoří si ho znova při prvním dalším spuštění?
.ssh bych byl opatrný, mám tam nějaké klíče.
Tiskni
Sdílej: