Oficiálně bylo vydáno Ubuntu 18.04 LTS s kódovým názvem Bionic Beaver. Tato verze s prodlouženou podporou bude podporována 5 let, tj. do dubna 2023. Přehled novinek a také odkazy na oficiální deriváty v poznámkách k vydání.
Po osmi letech od prvního commitu byla vydána verze 1.0 webového frameworku Flask (Wikipedie) napsaného v Pythonu. Přehled novinek v oznámení o vydání. Instalovat lze z PyPI. Odstraněna byla podpora Pythonu 2.6 a 3.3.
Nadace Raspberry Pi vydala devětašedesáté číslo (pdf) anglicky psaného časopisu MagPi věnovanému Raspberry Pi a projektům postaveným na tomto jednodeskovém počítači a šesté číslo (pdf) časopisu pro kutily HackSpace věnovanému navíc 3D tisku, pájení, řezání nebo i elektronice a IoT.
Byl zveřejněn seznam 44 osob přijatých do programu Outreachy od 14. května do 14. srpna 2018. Cílem programu Outreachy je přitáhnout do světa svobodného a otevřeného softwaru lidi ze skupin, jež jsou ve světě svobodného a otevřeného softwaru málo zastoupeny.
Glen MacArthur vydal verzi 2018.4.2 na Debianu založené linuxové distribuce optimalizované pro tvůrce audio a video obsahu AV Linux (Wikipedie). Podrobnosti v oznámení o vydání a v stotřicetistránkovém manuálu (pdf).
Byla vydána nová stabilní verze 1.15 (1.15.1147.36) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit možnost nastavení vlastního pozadí okna, přístup k záložkám z hlavního menu, lepší ovládatelnost v režimu celé obrazovky nebo vyřešení problémů se zvukem v HTML5. Nejnovější Vivaldi je postaveno na Chromiu 65.0.3325.183.
Node.js Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 10.0.0 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Verze 10 se v říjnu stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2021.
Neal Cardwell ze společnosti Google oznámil zveřejnění verze 2.0 nástroje pro testování síťového stacku packetdrill. Jde o souhrnné vydání změn z interního vývoje od roku 2013.
Microsoft na svém blogu oznámil, že správce knihoven pro C++ Vcpkg (VC++ Packaging Tool) lze nově používat také na Linuxu a macOS. Aktuálně je pro Linux k dispozici více než 350 knihoven [reddit].
Byly zveřejněny exploity na Nintendo Switch a platformu Tegra X1: Fusée Gelée a ShofEL2. Jejich zneužití nelze zabránit softwarovou aktualizací. Na druhou stranu exploity umožní na Nintendo Switch snadno a rychle nainstalovat Linux, viz. ukázka na YouTube. Jenom je potřeba sáhnout na hardware.
xmgr
.
xmgr
ma funkci PSTeX
. To znamena,
ze kdyz treba chcete dat popis osy Energy (meV), a date
na zacatek \L, tzn. \LEnergy (meV), bude to aplikaci chapano
jako zdrojak pro LaTeX. Kdyz mate graf hotovy, aplikace
vygeneruje dva soubory. Jednak soubor s priponou .pstex
(to je ve skutecnosti eps) a taky soubor .tex, ktery do sebe
vtahne ten obrazek: \includegraphics{soubor.pstex}
.
A kdyz ten soubor.tex prelozite latexem, dostanete krasny
graf, kde vsechny popisy jsou v LaTeXu. Driv mi to slo,
ted mi kompilace pada na zahadne chybe
Runaway argument? { \begin {picture}(0,0)\includegraphics {/home/svatuska/FEL/Poster_20\ETC. ! File ended while scanning use of \Gscale@box@dd.Jestli nekdo z vas vi, v cem je problem, prosim, dejte vedet. Michal
xmgr v4.1.2
. Ty texovské zdrojáky jsem prohlížel a porovnával, a žádný
rozdíl jsem nenašel. Zdrojákům pstex nerozumím. Jestli chceš podívej se na to, možná tě něco napadne.
missing
}
, protože zapomenutím zpětného lomítka byly pouze zakomentovány
tři složené závorky.
Mám další problém. Grafy s popisy v LaTeXu jsem ve formátu .ps předal kolegům, kteří připravují poster v Corel Draw pod Windows. Po importu obrázků do Corelu nastal problém, protože Corel ve své databázi fontů nemá texovské fonty a nahrazoval popisy bitmapami. Základní font popisů Computer Modern Roman neboli antikvu (rm) jsem nahradil fontem Adobe Times (ptm), ktery odpovidá fontu Times New Roman obsaženému v Corelu. Popisy získaly vektorovou kvalitu, ale tam, kde je matematický režim, jsou nadále bitmapy, protože Corel nemá znakové sady Computer Modern Math Italic (cmm) a Computer Modern Math Symbols (cmsy).
Nedaly by se ty znakové sady nějak přibalit k souboru .ps, aby si je "nosil s sebou"? Pokud ano, můžete mi dát konkrétní návod, jak se to dělá?
Nedají se někde stáhnout texovské fonty ve verzi pro Corel a doinstalovat je tam?
config.pdf
vloží se použité cm fonty do PostScriptu:
[svatuska@sobik Times]$ dvips -Ppdf -o poster2005.ps poster2005.dvi This is dvips(k) 5.86 Copyright 1999 Radical Eye Software (www.radicaleye.com) ' TeX output 2005.08.17:1751' -> poster2005.ps < tex.pro > < alt-rule.pro > < texc.pro > < 8r.enc > < texps.pro > < special.pro >. < cmmi12.pfb > < cmsy10.pfb > < cmr12.pfb > < cmr17.pfb > [1 < /home/svatuska/FEL/Poster_2005/poster2005.pstex >]Mějte se jak chcete. Michal
Tiskni
Sdílej: