Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
%slovnik = {} @pole = ['a',1,'b',2] %slovnik = @pole(nebo tak nějak - už zapomínám) jak na to v pythonu? Díky
To zapomínání je vidět Přiřazení
%slovnik = {}
v perlu dopadne asi nějak takto:
%slovnik = {}; use Data::Dumper; print Dumper(\%slovnik); $VAR1 = { 'HASH(0x8152508)' => undef };Jinak zbytek je v pohodě protože tím se ten první nesmysl přepíše
$hashref={@pole}; $hashref2={}; %$hashref2=@pole;Ale jak se to dělá v pythonu fakt netuším
P.S.: Jinak moje oblíbené
@slovnik{@keys}=@valuestaky není špatné
slovnik = retezec.split(",")
def pairwise(iterable): "s -> (s0,s1), (s1,s2), (s2, s3), ..." a, b = itertools.tee(iterable) try: b.next() except StopIteration: pass return itertools.izip(a, b)nebo nejakou jeho modifikaci a vysledek pak prevest na dict. Kazdopadne chyba je podle me ne v tom jak to udelat, ale PROC to vubec delat.
DataInputs = "a,1,b,2,c,3"a kvůli další práci je IMHO nejvýhodnější právě slovník
DataInputs = { 'a':1, 'b':2, 'c':3, }dík za tip
s='a,1,b,2,c,3' kvrest = s d = {} while True: kvrest = kvrest.split(',', 2) d[kvrest[0]] = kvrest[1] try: kvrest = kvrest[2] except IndexError: break
p = ['one', 1, 'two', 2, 'three', 3, 'four', 4] keys = p[0::2] #liche values = p[1::2] #sude zipped = zip(keys, values) slovnik = dict(zipped) slovnik {'four': 4, 'three': 3, 'two': 2, 'one': 1}příznivci one-linerů to mohou napsat takto:
dict(zip(p[0::2], p[1::2]))
values = map(int, p[1::2]) #sudenebo v případě toho one-lineru
dict(zip(p[0::2], map(int, p[1::2])))
Tiskni
Sdílej: