Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
1) odpoved SYN/ACK (na tomto portu se nasloucha) 2) odpoved RST/ACK (port je zavreny) 3) zadna odpoved (server nebezi nebo filtruje pakety)K tomuto jsem nasel kus kodu v Pythonu:
#!/usr/bin/env python import socket HOST = 'seznam.cz' PORT = 5060 s = socket.socket(socket.AF_INET, socket.SOCK_STREAM) s.connect((HOST, PORT)) s.send('Hello, world') data = s.recv(1024) s.close() print 'Received', repr(data)V pripade, kdyz na serveru port je otevren a nasloucha, tak bych mel dostat SYN/ACK, ale ten dostanu az po Ctrl+C (KeyboardInterrupt). Tuto odpoved bych potreboval pred Ctrl+C, protoze program(klient) zustane "viset" a nic se nedeje. Stacilo by me take po nejake dobe(timeout), aby "vyskocil z cekani". V lepsim pripade dostanu "Connection refused", kdyz nenasloucha na danem portu. Jakym zpusobem by slo kod osetrit, abych se dozvedel, ze opravdu nasloucha a samozrejme jak by se to dalo osetrit i pro ostatni pripady uvedene vyse? Kod je cisty Hello World client a zatim se tak nejak ucim. Diky.
#!/usr/bin/env python from socket import * HOST = 'seznam.cz' PORT = 5060 s = socket(AF_INET, SOCK_STREAM) s.setblocking(0) s.settimeout(1.0) try: s.connect((HOST, PORT)) print "nasloucha" except error: print "nic nenasloucha" s.close()Servery, kde maji firewall a pri spojeni RST/ACK klientovi nedojde, tak zustane viset a ceka az vyprsi timeout. Zavedenim non-blocking modu a nastaveni timeoutu se mne vrati socket error drive. Takze vyreseno.
Tiskni
Sdílej: