Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Nevidim jinou moznost nez je chyba ve funkci palindrom. Ten zminovany kousek kodu s mym doplnenim chodi
Chodi to bez toho filtru?
Kam ukazuje "retez"? Asi by bylo vhodne ho pokazde alespon zinicializovat retez[0] = '\0'; Takhle to chodit nebude, bo tam bude odpad odminula
zopakuju to jeste jednou :)
Promene vzdy pred pouzitim inicializuj, jinak nevis s cim mas tu cest.
proste, a sproste:
char retez[delka];
retez[0] = '\0';
Nejni zac :)
Jinak vysvetleni je proste - to pole bylo alokovano na stacku (coz nerozhoduje, ono malloc by to udelal stejne). Stack se necisti pri vytvareni promennych, protoze je to drahe (a jazyk obecne nemuze tusit co za hodnotu autor zamyslel mit v te promenne jako vychozi). Pomocny printf tam na stack zrejme zapisoval nulu, coz !nahodou! zpusobilo ze to pracovalo. Tohle je rek bych tipicka ukazka chyby kterou (kdyby to nahodou fungovalo vzdy, a nebyla by odhalena) by nekdo mohl exploitem zneuzit.
Valgrind by tuhle chybu odhalil, doporucuju ho nastudovat a vyzkouset.
Vsak si srovnej jeho verzi s tou svoji :)
Valgrind je nastroj na (mimo jine) sledovani chyb prace s pameti - odhali ze kod pracuje s neinicializovanou pameti, uvolnenou pameti, mimo rozsah dany alokaci, atd.
Tiskni
Sdílej: