Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Dobry den, mam nasledujici kod v C, prvni cast naalokuje pole retezcu s "boxes" radky a pro delku kazdeho retezce "BOXLEN+1" znaku. V tomto pripade je boxes rovno peti, kod tedy naalokuje misto pro pet retezcu.
V druhe casti kodu do kazdeho z peti retezcu nakopiruji nejaky text ("123"). Problem je vsak s poslednim retezcem (parts[4]), kdy mi program pri pokusu o jeho inicializaci pres strncpy hodi segmentation fault.
char **parts = (char **) malloc(boxes); for (int i = 0; i < boxes; i++) parts[i] = (char *) malloc(BOXLEN + 1); strncpy(parts[0], "123", BOXLEN); strncpy(parts[1], "123", BOXLEN); strncpy(parts[2], "123", BOXLEN); strncpy(parts[3], "123", BOXLEN); strncpy(parts[4], "123", BOXLEN);
Nevite prosim, cim by to mohlo byt?
parts = (char **) malloc(boxes * sizeof(char *));Pokud je velikost ukazatele jiná než 1, což je prakticky všude, je přepisována nepřidělená paměť. Moje další připomínky jsou více méně formální. Pokud je
boxes < 4
, pak je parts[3]
poslední zapisovatelný prvek. Pokud je boxes
makro nebo konstanta rovná nejméně pěti, o nic nejde.
Dalším problém může nastat, pokud BOXLEN < 4
, protože se řetězce "123"
s koncovým nulovým
znakem nevejdou do alokovaných prostorů.
Pokud jePokud jeboxes < 4
, pak jeparts[3]
poslední zapisovatelný prvek.
boxes < 5
, pak do parts[4]
nepůjde zapisovat, tedy přidělit adresu pro alokovaný řetězec.
char **parts = (char **) malloc(boxes * sizeof(char *));
A na to pozor.
Dalsi mene napadna chyba je v
strncpy(parts[4], "123", BOXLEN); kde by melo byt BOXLEN + 1, pokud tedy BOXLEN ma byt max. delka retezce (coz vyvozuju z alokace BOXLEN + 1 vyse). Jinak neni zajisten ukoncovaci null znak, protoze strncpy ho neresi.
Tiskni
Sdílej: