Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj
chcel by som v rámci c++ programu meniť a zistovať prioritu procesu.
Z manuálu:
int getpriority(int which, id_t who);
The which argument may be one of the following values: PRIO_PROCESS, PRIO_PGRP, or PRIO_USER, indicating that the who argument is to be interpreted as a process ID, a process group ID, or an effective user ID, respectively.
V mojom programe si zistim z /proc/ PID bežiacich procesov. To je to "who". id_t by mal byť typ z <sys/types.h>. prvá otázka je ako konvertujem string - názov adresára na typ id_t? Na int to konvertovať dokážem.
Druhá otázka - ked mám PID procesu ako zistím to "which" (PRIO_PROCESS, PRIO_PGRP, or PRIO_USER). A osobne sa mi táto informácia zdá nadbytočná, PID by malo byť dostatočné...
Vopred vďaka za odpoved
which
- ak ťa zaujíma priorita procesu, tak použi PRIO_PROCESS. Je to predsa jasne napísané v getpriority(2)
Ak which je PRIO_PROCESS, tak do who
vkladáš PID. Pid je číslo. Skonvertovať reťazec (meno adresára) na číslo môžno napríklad pomocou atoi(3) alebo sscanf()
PRIO_PROCESS
predsa je číslo. Konkrétne 0.
no z môjho začiatočníckeho pohľadu premenná PRIO_PROCES neexistuje a nemá žiadnu hodnotu.
Ano, neexistuje. Ale existuje makro toho jména a to expanduje na nulu. Což vás ovšem zajímat nemusí, vám stačí vědět, že když použijete tuto konstantu, bude se to chovat určeným způsobem.
tak dalšie dve možnosti: PRIO_PGRP a PRIO_USER majú iné hodnoty, predpokladám...
Samozřejmě. Podívejte se do toho hlavičkového souboru a budete mít jasno.
Tiskni
Sdílej: