Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
./program -p arg1 arg2 arg3Na parsovani parametru/argumentu pouzivam getopt takto:
string arguments while ((c = getopt (argc, argv, "p:")) != -1) switch (c) { case 'p': arguments = optarg; break; }Do promenne arguments se mi vsak ulozi pouze prvni argument (arg1). Jakym zpusobem se mohu dostat k tem zbylym dvema?
./program -p arg1 -p arg2 -p arg3
./program -p arg1 -r arg2 -s arg3
./program arg1 arg2 arg3
if(argc == 4){ //ok char* p1 = argv[1]; char* p2 = argv[2]; char* p3 = argv[3]; }else{ …
./program -p arg1 arg2 arg3
./program -p "arg1;arg2;arg3"
optarg
rozdělit na středníku, pokud trváte na getopt a tom původním vstupu,
budete muset znásilňovat a zasahovat do proměnných
Podla mna je to "nezmysel", resp. nieco, co ide proti filozofii prepinacov v OS, a hlavne, kniznici getopt.
-p arg moze byt len jeden, ostatne hodnoty su mimo prepinaca -p.
Takze bud si napisete vlastny parser, za -p ocakavam 3 argumenty (ako vam uz bolo naznacene), alebo budete program volat v tvare -p "arg1 arg2 arg3", cim pomocou getopt dostanete retazec "arg1 arg2 arg3", ktory si vnutorne rozparsujete na pozadovane hodnoty. Dalsie sposoby: oddelovac argumentov nie je medzera, ale iny znak, napr. ciarka, potom program volate v tvare -p arg1,arg2,arg3 (bez medzier medzi , a argumentami). Opat sa nevyhnete vnutornemu parsingu.
Tiskni
Sdílej: