V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Řešení dotazu:
#include <iostream> int find_gcd(int a, int b) { return b == 0 ? a : find_gcd(b, a % b); } int main(int argc, char **argv) { int numerator = 6; int denominator = 4; int gcd = 1; while ((gcd = find_gcd(numerator, denominator)) != 1) { numerator /= gcd; denominator /= gcd; } std::cout<<numerator <<"/" <<denominator <<std::endl; return 0; }
find_gcd()
úplně zbytečně volat podruhé. Takže ten cyklus jen překáží, kdyby tam místo while
bylo napsáno if
, bude kód fungovat také a navíc bude efektivnější.
Vy mě fakt jednou zabijete!while ((gcd = find_gcd(numerator, denominator)) != 1)
Takže ten cyklus jen překáží, kdyby tam místo while bylo napsáno if, bude kód fungovat také a navíc bude efektivnější.Ale nebude splněno zadání Pomocí cyklu while…
find_gcd()
místo machrování s rekurzí a doufání, že z ní překladač ten cyklus udělá…
gcd = 1
inicializovaná na hodnotu 1? Vždyt se v cyklu pořád přepisuje.
ok, pro pevně dané hodnoty jednoho zlomku
Pro kterékoli hodnoty.
Ale stejně mi není jasné proč je ta proměnná inicializovaná zrovna na jedničku.
Ono je úplně jedno, na co je inicializovaná (a jestli vůbec), protože první použití té proměnné je stejně přiřazení do ní. Takže nemá ani smysl hloubat nad tím, proč ta či ona hodnota.
Tiskni
Sdílej: