Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
try: getfile('test.py') except: print 'ERROR!' print 'Soubor test.py neexistuje' except: print 'ERROR!' print 'Soubor test.py existuje, ale obsahuje syntaxní chybu' except: print 'ERROR!' print 'Soubor test.py existuje, neobsahuje syntaxní chybu ale proměnná VAR neexistuje' except: print 'ERROR!' print 'Soubor test.py existuje, neobsahuje syntaxní chybu, proměnná VAR existuje ale je prázdná'Děkuji za rady
Řešení dotazu:
try: # ... except IOError: # ... except OSError: # ... except Exception: # ...
už minule ti někdo radil, abys řekl, co se vlastně snažíš udělat.jj, proto jsem to tak rozepsal..
Všechny ty výjimky má vyhazovat getfile?nee, chtěl bych aby je vyhodil systém, getfile je jen moje funkce a ta nic nevyhazuje
O co tam jde s tou proměnnou VAR?pokud bude prázdná ta proměnná nebo nebude existovat, nemám z čeho vycházet/script nemá na základě čeho dál pokračovat
filename = 'file.py' import filenameDíky
Prečo musí byť v tom súbore uložená nejaká informácia práve do premennej? Nestačí, aby ten súbor obsahoval text, json, yaml, csv, ... a načíta sa to pomocou príslušných funkcií (a v takom prípade by bolo úplne jedno, ako sa ten súbor volá a či sú v názve medzery).Pokud bych upravil script, tak bych mohl načítat potřebná data jako text, navíc bych tak mohl spojit více akcí v jednu a do jednoho souboru uložit více informací a načíst je v jednom místě všechny naráz.Asi by to bylo i lepší. otázkou je jaký přínos to bude mít pro můj stávající dotaz.
Pokud nám tedy sdělíš strukturu souboru, který chceš načíst a co z něj chceš načíst, tak ti poradíme, jak to udělat na několika řádcích - nebo třeba jen na jednom.A máš na mysli něco konkrétního tou strukturou ? Nebo stačí, že tem budou jen texty čísla a cesty k souborům ? Dík
imp
, případně ve 3.x importlib
nebo na druhou stranu pomocí exec
, open()
a .read()
, ale zásadní otázkou zůstává proč a od toho se všechno odvíjí.
import importlib
dynamicky_nacteny_modul = importlib.import_module(nazev_modulu_jako_string)
print(dynamicky_nacteny_modul.__dict__[nazev_promenne_jako_string])
VAR = 111
Pak v Pythonu stačí:
import imp
mod = imp.loadsource('foo', 'foo.py')
print mod.VAR
Je to ale VELMI špatný nápad, co když ve foo.py bude něco navíc, třeba smazání home? Importem to Python provede.
import subprocess
subprocess.call(['rm', '-rf', '/cesta/k/memu/home/'])
VAR = 111
Takže jak bylo výše, co třeba JSON? Bude soubor foo.json:
{"VAR": 111}
A v Pythonu stačí:
import json
foo = json.load(open('foo.json', 'r'))
print foo['VAR']
Je to ale VELMI špatný nápad, co když ve foo.py bude něco navíc, třeba smazání home? Importem to Python provede.Dá se k tomu použít
ast.literal_eval()
.
Tiskni
Sdílej: