Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Řešení dotazu:
Ahoj. Začínám tvořit v Pajtnu celkem složitý projekt a uvízl jsem na importu. Pokud budu importovat třeba class s názvem Foo() a tato třída bude umístěna v /a/b/c/d/__init__.py…Kdyz uz tak v
a/b/c
bude d.py
a v nem tridy. __init__.py na tyhle veci nezneuzivej.
…tak ji sourcnu from a.b.c.d import Foo a zavolám a.b.c.d.Foo(). Potud vše OK…Ne, to neni ok.
from…import
ti udela referenci na Foo
ale ne a.b.c.d
takze jestli ti to nevybouchne tak mas nekde schovanej import a.b.c.d
. Pak ti ale nic nezaruci ze Foo
je reference na stejny objekt jako a.b.c.d.Foo
, coz je chyba ktera se ti muze pekelne nevyplatit. Cely je to ukazkovy priklad proc je radno se from…import
vyhybat.
…ale když potřebuji z class Foo() volat další class Bar(), sourcnu from a.b.c.d import Bar a zavolám Bar(). Jenže potřebuji zachovat strukturu, čili bych chtěl i z class Foo() volat a.b.c.d.Bar() namísto jen Bar()…Kdyz bude
a
(tedy ten prvni modul z a.b.c.d) nekde v PYTHONPATH tak to bude fungovat. Ale cely je to nesmysl – kdyz nechces aby se moduly chovaly jako moduly, tak je proste nepouzivej. Ty tecky nejsou jen syntakticky cukr ktery kompiler dereferencuje a zapomene jako treba v jave. Jednoduse receno, kazda tecka je nejaky jmenny prostor (modulu, objektu nebo instance). A pokud je budes vyrabet zbytecne jen proto ze to dobre vypada ve zdrojaku, tak strukturu nezachovavas ale naopak rozbijis.
…či self.Bar(). Poradí někdo?Tezko rict kdyz nenapises o co se snazis. Pokud opravdu potrebujes takhle strukturovat jmenne prostory tak bych misto ohybani modulu spis udelal proxy objekty ktere to zaridi v __getattr__(). Ale vzhledem k tomu ze viditelne netusis jak funguji jmenne prostory bych spis rekl ze se snazis realizovat nejaky zlozvyk z jineho jazyka ktery v pythonu nedava smysl.
potřebuji zachovat strukturu, čili bych chtěl i z class Foo() volat a.b.c.d.Bar() namísto jen Bar() či self.Bar()Docela by mě zajímalo proč.
Tiskni
Sdílej: