abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1838 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Zpracování packetů

    7.5.2021 14:10 Wex | skóre: 7
    Zpracování packetů
    Přečteno: 404×
    Příloha:
    Ahoj, potřeboval bych poradit se zpracováním packetů v pythonu. Mám IoT zařízení, které posílá data na server, v cestě je Mikrotik, který zaslané pakety ještě posílá i na můj skript pomocí packet snifferu. Takže data, co přijdou do skriptu jsou zapouzdřená následovně
    TZSP[Ethernet[TCP[plain_text]]]
    Obsah plain textu je něco jako:
    <tbl_invertor_prms><TblName>tbl_invertor_prms</TblName><ID_Device>1910232042</ID_Device><ID_Set>682432800</ID_Set><DT>2021-02-24 12:40:01</DT><Reason>Table</Reason><ERR_PV>8</ERR_PV><ERR_BATT>0</ERR_BATT><ERR_GRID>0</ERR_GRID><ERR_AC>0</ERR_AC><ERR_ELSE>0</ERR_ELSE><DBG1>886</DBG1><DBG2>0</DBG2><DBG3>0</DBG3><DBG4>0</DBG4><T_INN>21.0</T_INN><PRRTY>1</PRRTY><CHARGE>1</CHARGE><CHARGE_AC>0</CHARGE_AC><TO_GRID>0</TO_GRID><LOAD_PV_ON>1</LOAD_PV_ON><LOAD_PV_OFF>1</LOAD_PV_OFF><GRID_PV_ON>0</GRID_PV_ON><GRID_PV_OFF>0</GRID_PV_OFF><MODE>5</MODE><MODEL>50</MODEL><PRLL_OUT>0</PRLL_OUT><P_ADJ_STRT>20</P_ADJ_STRT><P_ADJ_ENBL>1</P_ADJ_ENBL><PF_MIN_100>-0.90</PF_MIN_100></tbl_invertor_prms>
    
    Potřeboval bych z toho vytahat hodnoty. Skript, který zatím mám je v příloze. Problém je v tom, že nemůžu jednoduše dekódovat ty přijaté bajty do stringu, píše to chybu:
    UnicodeDecodeError: 'utf-8' codec can't decode byte 0xd4 in position 1: invalid continuation byte

    Nevíte někdo, jak to jednoduše udělat? Ideálně abych nemusel postupně rozbalovat všechny protokoly, třeba něco ve stylu, že když to ten znak nezná, tak to dá místo něho třeba mezeru, nebo cokoli jiného.


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    7.5.2021 15:03 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpracování packetů
    Zapis vystup do souboru a podivej se co z toho leze.. 'utf-8' to nebude.
    Řešení 1× (Wex (tazatel))
    Jendа avatar 7.5.2021 17:38 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpracování packetů
    Hotfix pokud to nechceš řešit a nerozbije ti to nic dalšího:

    data.decode('utf-8', errors="ignore")
    7.5.2021 21:27 Wex | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zpracování packetů
    Díky, pomohlo a nic to nerozbije.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.