Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
error: mzap_lookup: couldn´t find boot. Entering rescie mode...Předpokládám, že jsem krokem číslo dvě sebral grubu část konfigurace, kterou potřebuje pro úspešné dokonšení bootu. Nejsem si ale úplně jistý co přesně byt to mohlo být, každopádně když chci vylistovat nějaké partition, tak mě grub seřve že nezná tento file system - předpokládám že se jedná zfs, ze kterého není úplně snadné nabootovat? Opravdu jen hádám... Každopádně jsem řekl grubu rescue nějaké základní parametry a dostal se z grub rescue do grub.
grub rescue> set prefix=(hd0,gpt2)/ROOT/solaris@/boot/grub/i386-pc grub rescue> set root=(hd0,gpt2) grub rescue> insmod normal grub rescue> normalPředpokládám že nyní by mělo stačit předat grubu parametr kde najde kernel a kde najde boot_archive a pak spustit command boot. Ale mám s tím trošku problém jak to udělat :) Mám tady dvě cesty: kernel: (hd0,gpt2)/ROOT/solaris@/platfrom/i86pc/kernel/amd64/unix boot_archive: (hd0, gpt2)/ROOT/solaris@/platform/i86pc/amd64/boot_archive Můžete někdo prosím poradit? Zkoušel jsem googlit, ale tak nějak vždy najdu návod jak toto udělat v linuxu a to podle mě není úplně stejná situace. Taky vím že by asi bylo jednodušší nabootovat LiveCD, které mi poskytne více možností, ale tuším že to jde udělat i bez něj a mě by popravdě zajímalo jak :)
Řešení dotazu:
Tiskni
Sdílej: