abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1068 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Dotaz: Datum a čas adresářů na vypáleném CD nebo DVD

    2.10.2008 18:01 Jaromír
    Datum a čas adresářů na vypáleném CD nebo DVD
    Přečteno: 220×
    Zdravím všechny,

    jsem trochu pedant (prosím, nesmějte se mi), a proto bych chtěl, aby adresáře na vypáleném datovém CD nebo DVD měly definované datum a čas, stejně jako soubory. Před vypalováním nastavím na hadru u souborů i adresářů určených k vypálení datum a čas příkazem touch (třeba na 200809010000.00). Soubory se vypálí s nastavenými hodnotami, ale adresáře na CD či DVD mají vždy aktuální datum a čas z doby pálení.

    Používám Xubuntu 8.04 a zkoušel jsem programy Brasero (asi 0.7.1), GnomeBaker (0.6.2) i K3B (1.0.4), ale výsledek byl vždy stejný (jen Brasero nacpalo na disk ještě navíc soubor s kontrolními součty). Probíral jsem nabídky programů, díval jsem se na stránku info k programu genisoimage (1.1.6) a také trochu na internet (česky i anglicky), ale nikde se mi nepodařilo najít, zda a případně jak lze datum a čas vypálených adresářů nastavit.

    Prosím, pokud někdo víte, jak jednoduše docílit toho, aby adresáře na CD/DVD měly definované datum a čas, byl bych vám velmi vděčný za odpověď.

    Na závěr jen pro zajímavost: Dříve jsem používal Nero Express (OEM, pod Win98), kde byla v nabídce nastavení volba Použít datum a čas původního souboru, která u staré verze 5.5 fungovala bez problémů i na adresáře, ale u novější verze 6.6 už také zlobila (adresáře od 2. úrovně měly původní, adresáře 1. úrovně však aktuální datum a čas).

    Doufám, že nejsem jediný, komu výše popsaná, zřejmě všeobecná vlastnost vypalovacích programů vadí. Naštěstí vypaluji obvykle pouze soubory, takže to nevadí tolik. Už jsem také zkoušel vypálit disk s adresáři, sejmout jeho obraz, manuálně ho zeditovat hexaeditorem a vypálit ho zpět, ale jistě uznáte, že to už je trochu divočina.

    Díky za pozornost

    Jaromír

    Odpovědi

    5.10.2008 10:10 Jaromír
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Datum a čas adresářů na vypáleném CD nebo DVD
    Ještě jednou zdravím,

    mezitím jsem sám našel jedno možné řešení.

    Programy, o kterých jsem psal (tj. Brasero, GnomeBaker, K3B, ale bude to platit asi i pro další) využívají interně balík cdrkit (genisoimage, wodim, ...) a jsou vlastně jen jeho grafickou nadstavbou. Geinosoimage, jak se mi zdá, napevno nastaví datum a čas adresářů ve vytvářeném obrazu na aktuální, bez možnosti ovlivnění. Nepočítá prostě s tím, že se může najít takový blázen jako já, kterému to vadí.

    Zkusil jsem Nero Linux (verze 3.5.1.0) a tam šlo nastavit vše jako ve verzi pro Win a naštěstí to i fungovalo (zkusil jsem jak CD, tak DVD).

    Omlouvám se všem za svůj obskurní dotaz.

    Obecnější závěr využitelný případně i pro někoho dalšího by byl, zkusit v případě problémů s vypalováním i programy, které nepoužívají cdrkit, jako třeba zmíněný Nero Linux.

    S pozdravem

    Jaromír
    5.10.2008 17:28 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Datum a čas adresářů na vypáleném CD nebo DVD
    nebo vytvořit iso image a ten pak vypálit

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.