abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Nová verze

    Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:33 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-06 aneb Eclipse 4.40. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Zajímavý software

    Asterinas (GitHub) je v Rustu napsané jádro operačního systému poskytující s jádrem Linux kompatibilní ABI. Vydána byla verze 0.18.0. První distribucí postavenou nad jádrem Asterinas je Asterinas NixOS. Nejedná se o oficiální projekt NixOS a nemá nic společného s NixOS Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Zajímavý článek

    Podrobně byla rozebrána kritická zranitelnost v nf_tables (CVE-2026-23111). Další lokální eskalace práv na Linuxu. V upstreamu byla zranitelnost již v únoru opravena. Ve zdrojovém kódu stačilo odstranit 1 vykřičník.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | Nová verze

    Evropská komise (EK) nařídila americké společnosti Meta, že musí znovu umožnit bezplatný přístup konkurenčním obecně zaměřeným asistentům umělé inteligence (AI) k WhatsAppu a tento přístup musí zachovat až do ukončení antimonopolního šetření. Opatření je dočasné a má zabránit vážnému a nevratnému poškození konkurence na rychle rostoucím trhu s obecnými AI asistenty. Meta uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 11:44 | IT novinky

    Společnost Anthropic představila AI modely Claude Fable 5 a Claude Mythos 5. Claude Fable 5 je první model třídy Mythos určený pro běžné použití.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.24.0, tj. první z nové řady 3.24, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 03:33 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři v Rustu napsaného mikrokernelového unixového operačního systému Redox OS (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za květen. Vypíchnout lze nový scheduler EEVDF nebo port desktopového prostředí Xfce na Redox OS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.6. 22:22 | Komunita

    Upozornění pro uživatele Asahi Linuxu: Neaktualizujte macOS na verzi 27 Golden Gate! Apple změnil detekci spouštěcích oddílů. Po aktualizaci oddíl s Asahi Linuxem nevidí. Snad je to jenom chyba.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    9.6. 15:11 | Komunita

    Na webu konference Den IPv6, která se konala 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, jsou nyní k dispozici všechny prezentace (v PDF) a jejich videozáznamy. Organizátory konference byly i letos sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.

    VSladek | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (27%)
    Celkem 1871 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Snížení latency u ALSA

    23.8.2011 19:32 Honza
    Snížení latency u ALSA
    Přečteno: 244×
    Mám problém neumím používat jackd a ani nechci a slyšel jsem o jakým si patche na ALSU který sníži latency jenže já neumím moc kompilovat tak se chci zeptat zda je nějaká distribuce linuxu který má ALSU již patchnutou proti zpoždění zvuku

    Odpovědi

    23.8.2011 19:45 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Snížení latency u ALSA
    23.8.2011 19:51 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Snížení latency u ALSA
    A tohle se může taky hodit http://www.soundonsound.com/
    23.8.2011 20:26 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Snížení latency u ALSA
    A co je cílem, k čemu to budeš používat? Jestli pro nahrávání, pak se jackd hodí, protože umožňuje "drátovat" zvuk mezi aplikacemi, navíc bez latence. To samotná alsa neumí. Pokud pro midi a stačí ti třeba fluidsynth, pak jackd nepotřebuješ, stačí vhodně nastavené zařízení alsy. Jack je vrstva nad alsou, takže sám o sobě žádnou latenci nesnižuje, jenom nevytváří další.

    Patche na snížení latence alsy nejsou, je to jen o nastavení přehrávacího řetězce - buffer_size a period_size. Vhodné je použít real-time kernel, který dovoluje přiřadit soft real-time prioritu zvukovým aplikacím. Záleží na distribuci, v aktuálnějších verzích ubuntu je obvykle snadno instalovatelný z pomocných ppa (např. z projektu ubuntu studio).

    Např. ke kompu, ze kterého zrovna píšu, jsou připojené midi varhany, na ploše má žena ikonku spouštící triviální skriptík s fluidsynth do alsy a aconnect. Normální Ubuntu lucid, rt kernel, Audiotrak Prodigy192 jedoucí s buffer-size=64, latence uchem nedetekovatelná. Ani jsem si nemusel hrát s rt prioritami.

    24.8.2011 00:36 Honza
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Snížení latency u ALSA
    já když nastavil nižší buffer 64 tak zvuk praskal možná je to tím že creative x-fi má špatnou kompatibilitu s linuxem nebod fungoval jen vstup na frontpanelu a když jsem tam dal m-audio tak zase windowsové aplikace jely bez výstupu prostě

    audio out none
    24.8.2011 08:54 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Snížení latency u ALSA
    x-fi má podporu téměř nulovou a lepší nebude.

    Kde jsi nastavil buffer 64? Jaký máš řetězec? Používáš pulseaudio? Co je cílem (již jsem se ptal)?

    Co znamená "windowsové aplikace jely bez výstupu"? Tím myslíš pod wine?

    Bez více informací to nepůjde :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.