abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    25.7.2017 08:00 chovanec for president
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    To samé z pohledu Haralda Welteho (LaForge)
    25.7.2017 08:47 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Za 10 rokov to nikdy poriadne nefungovalo, FreeRunner mame odlozeny v skrini...

    Jediny ako-tak pouzitelny SW bol Qtopia. Sice zabugovany ale uplne iny level oproti tej nefunkcnej oficialnej GTK katastrofe.
    25.7.2017 11:48 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Myslíš tým QT Moko v58 založenú na debiane wheezy?

    PS: Teraz v lete som to vytiahol kvôli GPS. Freerunner mi stále funguje, i keď už nespĺňa štandardy súčastného komfortu. Je to pomalé, a GPS je značne nepresná aj na otvorenom priestranstve.
    25.7.2017 12:57 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Ano, z Qtopie vziklo QT Extended a QT Extended Improved a distribucia s nim sa volala QT Moko. To jedine ako-tak fungovalo.
    25.7.2017 13:07 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Pretože verzia v58 (Debian Wheezy) nefungovala. Posledná funkčná bola v55 (Debian Squeeze). Riešil som to toto leto.
    25.7.2017 13:43 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Asi som mal stastie, lebo posledna, ktoru som skusal, bola prave v55. Odvtedy to zase lezi v skrini.
    25.7.2017 14:22 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Tak som to vytiahol zo skrine, stiahol QtMoko v58, naflashoval a normalne to nabootovalo.
    25.7.2017 14:58 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Áno. Úvodnú obrazovku to zobrazilo pekne, ale to je všetko čo sa o tom dá pozitívneho povedať. Procesy padali dokonca tak elegantne, že sa to nestihlo ani prihlásiť na WiFi. Ostal som na v55. Na to občasné potvrdenie polohy cez GPS mi to stačí.
    25.7.2017 15:41 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Zatial nepadlo nic, wifi funguje, browser tiez. Volat som neskusal, nemam tam SIM.
    25.7.2017 15:50 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Pretože aj na stiahnutie to ponúka v55, ktorá je mladšia ako v58. A nebude to bezdôvodne.
    25.7.2017 15:41 pk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Kdyztak se toho za rozumny peniz ujmu, nema-li vyuziti.
    25.7.2017 19:53 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Nebo já :-D. Ale osobně mě teda přijde, že ta cena za nový GTA0x je strašně vysoká (na hw vybavení a design).
    25.7.2017 19:54 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Jako že se z něj nedá ani volat? Co je těžkýho na napsání nějakýho GUI kde máš numpad a vytáčíš si na něm čísla o_O.
    25.7.2017 21:12 Juraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Neda sa volat kvoli hardverovemu bugu - problem s uspavanim GSM modemu.

    http://wiki.openmoko.org/wiki/GSM_oscillating_between_registered_and_not_registered_aka_1024
    26.7.2017 05:14 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    aha OK
    27.7.2017 18:19 Vantomas | skóre: 32 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    A když už se na to dalo dovolat, tak byl zase problém s echo cancelation :-)
    houska avatar 25.7.2017 09:40 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko

    Mel jsem freerunner. Pro kazdodenni pouzivani to bylo nepouzitelny. Obcas se neprobudil ze spanku, byly problemy se zvukem, ale musim uznat mel super design a skvele padnul do ruky. V tomhle smeru jsem nemel lepsi telefon.

    Distribuce OM 2007.2 vypadala moc hezky, ale neslo to pouzivat.
    25.7.2017 10:13 RB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Ne nadarmo se tomu přezdívalo BrokenMoko :-)
    25.7.2017 13:05 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Já jsem ho naprosto normálně používal jako primární a jediný telefon. Včetně bluetooth handsfree v autě, navigace (Navit) atd.
    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
    25.7.2017 15:55 Jara K
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    ahoj, tak modularni, podle toho jsem te poznal :-) musime se jeste zavcasu sejit.

    co mas vlastne ted za telefon?
    25.7.2017 23:09 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    A neskor (Om2009?) to uz nielen neslo pouzivat ale aj vyzeralo otrasne...
    25.7.2017 11:56 koroptev
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    and nobody still cares
    xkucf03 avatar 25.7.2017 21:14 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko

    Openmoko dalo dohromady skvělou partu lidí a i kdyby zůstalo jen u toho, tak to stálo za to.

    Taky to byl jeden z prvních otevřených/svobodných hardwarů v novodobé historii – předchůdce toho, co nám dneska přijde jako samozřejmost – chrlí se spousty Raspberry, Arduin a dalších projektů. Někdo tu cestu vyšlapat musel. Totéž TouchBook nebo Pandaboard.

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    Rezza avatar 26.7.2017 21:47 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10 let svobodného telefonu Neo 1973 a projektu Openmoko
    Ta distribuce od ohina byla genialni. Jak se po celych dvou republikach rozjely distribucni auta :).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.