abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    17.8.2023 15:50 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    *-gov.cz, *-gov.eu, *.gov.portalvlady.cz, *.portalvlady.cz,… Na druho stranu jedna .gov.cz furt lepsi nez xxx domen ktere ma Praha pro kazdy prd.
    17.8.2023 16:59 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    To bude stejne jak s povinosti nasadit IPv6, cetralnima registrama, NUKIB-em.. Za x let to sezere hromadu penez a vysledky k placi. Mizerne a nestabilni statni IT, externi dodavatele, rozhazovani miliard a po dalsich volbach to bude zase vsechno uplne jinak. Takto dokola.
    17.8.2023 18:21 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    No a pak CR dojdou prachy, udela se menova reforma a pojede se dal…
    17.8.2023 19:44 nadtržítko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    Hele, nalijme si cisteho vina. Za mizerii a nestabilitu muze linux a wordpress. Nedokaze se to samo udrzovat, musis mit armadu adminu.
    17.8.2023 19:50 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    Wordpress me stoji $1 mesicne a za ten $1 mi to aktualizuji kdykoliv je nejaky update. Jestli to umis levnejc tak mi napis. A s linuxem nevim, statni spravu v ramci nejakeho projektu jsem v CR videl naposled pred x lety a linuxovy desktop tam nemeli zadnej. Dokonce ani server linuxovej nemeli a dokonce i ty jejich webovky provozovali na nejakem IIS v default konfiguraci.
    17.8.2023 20:08 nadtržítko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    Jo diky za radu, posilame klicenku, ale prosime staff v Bohnicich aby nepripojovali pacienty k netu. Dekujem.
    17.8.2023 20:20 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    Ja jsem v US ale Bohnice jsou hezke, rad te prijedu navstivit jestli chces az budu v Praze…
    17.8.2023 21:04 nadtržítko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    Jo jasne, pavilon Amerika je v Bohnicich prominentni :-D Zato ten net.
    David Heidelberg avatar 17.8.2023 22:58 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    slyšel jsem že pavilon Amerika má 10Gbit fiber. Musím někdy navštívit.
    17.8.2023 23:12 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    Nevim co maji v Bohnicich, ja mam doma 5Gbit od ATT. Naprosta spokojenost.
    17.8.2023 23:11 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    Se klidne zeptej adminu odkud pisu v jakych casech. Ja myslim ze ti dokazovat nic nemusim, klidne si mysli ze jsem v Praze. Az tam nekdy zase budu tak mi klidne napis a u piva ti muzu ukazat svuj US ridicak nebo pas. ;)
    David Heidelberg avatar 17.8.2023 23:58 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    Víš že přesvědčuješ anonyma na abíčku, že bydlíš v US a snažíš se to doložit? Jako pomalu začínám věřit, že fakt máš trvalý bydliště v Bohnicích :-D
    18.8.2023 01:50 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    Presvedcuji? Jak? Tim ze trolim? Tak jo…
    18.8.2023 10:51 Nereknu | skóre: 23 | Neřeknu:)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Akce kulový blesk aneb gov.cz žije
    To je komentář za všechny love :-D
    18.8.2023 09:24 _
    Rozbalit Rozbalit vše a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Možná by neškodilo mít i .com.cz, .org.cz, .edu.cz a další provozované někým jiným a hlavně serióznějším než CZ.NICem, aby na tyto domény nemohli duševní mrzáci-cenzoři (mohli by pak zcenzurovat leda všechny firmy nebo všechny organizace atd. najednou, což by jim neprošlo, zatímco teď můžou útočit selektivně na konkrétní jednotlivé domény).
    18.8.2023 10:27 _
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    zalez proruska filcko
    18.8.2023 11:13 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Sam si zalez. Rikaj ti neco cesti elfove? Tlupa cenzoru. Seznam mam, az to bude vhodne tak ho sverejnim at si kazdy pocte jake “moralni” autority pracuji v cz nicu. A nejenom tam.
    19.8.2023 14:16 Wallace
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Jo jo, to známe. Prej má seznam. Až to bude vhodné ho zveřejní. Cha cha, na to ti nenaletíme. Buď to zveřejni rovnou nebo přestaň kecat.
    19.8.2023 23:29 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Na nektere veci se vyplati cekat…
    22.8.2023 22:09 Kolemjdouci
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Na tvoji inteligenci ovsem ne.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 22.8.2023 23:06 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.

    na naštvaný reakce anonyních levičáckejch trollů, co se bojej vo svý soudruhy z neziskovek, ale zase jo :P :P

    19.8.2023 21:04 JZD | skóre: 15 | blog: Na_dvorku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Bohužel tě Gréta předběhla, takže už nemáš čím překvapit.
    Víra znamená vyznávat to, o čem člověk dobře ví, že to není pravda. Mlčeti platina, mluviti v gajzu, býti v hajzlu.
    19.8.2023 23:28 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Tohle ma byt ten seznam? LOL
    20.8.2023 14:56 JZD | skóre: 15 | blog: Na_dvorku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Je toho málo? Kolik lidí je na Tvém seznamu? Řekni číslo. Povídej, přeháněj.
    Víra znamená vyznávat to, o čem člověk dobře ví, že to není pravda. Mlčeti platina, mluviti v gajzu, býti v hajzlu.
    21.8.2023 16:06 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    I kdybych ti rekl cislo nebo dal nejake jmeno nemas so to jak overit. Smyslem byt svine a nekoho vydirat je pockat si na spravnou chvili. A minimalne 3 lidi na tom seznamu za to cekani stoji.
    22.8.2023 22:11 Kolemjdouci
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Kalousek, Soros a Jezisek?
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 21.8.2023 12:20 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.

    nn to neni seznam členů českejch elfů, to mý sou lidi, který tady někdy loni veřejně bojovali proti svobodě slova a navlíkali to jako potirani dezinfo :D ;D

    uchylové vod českejch elfů sou asi jenom dva lidi ztěch uvedenejch. soudruzi elfové si svou skutečnou identitu děsně hlídaj, páč fízlům, ouřadům, učitelskejm a rozvědčikům mezi nima hrozí popotahování za střet zajmů noa zveřejnění identit by asi jako bylo i na demisi ministra vnitra ropušana, páč s 'bojem proti dezinfo' ta pirátostarostencká krysa propojila svuj budoucí politickej vosud :D ;D

    22.8.2023 22:12 Kolemjdouci
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Ty budes asi taky pekne popletenej tluchuba. 6. trida? Jo, po prazdninach uz sedma...
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 22.8.2023 23:03 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.

    tak třeba marxista bob kartouz je přece jasnej, když tomu levičáckýmu elfímu spolku ďál mluvčího, nemyslíš?? :D ;D

    |🇵🇸 avatar 22.8.2023 23:11 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    marxista bob kartouz

    TIL… nebo spíš [citation needed]

    Četl jsem jeho knihu a nějaké sloupky, ale na marxismus jsem tam opravdu nenarazil, spíš naopak. Asi tak půlka No Future je takové blábolení, které by materialistickou analýzu potřebovalo jako prase drbání.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    22.8.2023 22:08 Kolemjdouci
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    To vis, ze mas Seznam. Ty budes asi nejakej dulezitej. Kridlo bez vychazek nebo byt u maminky?
    21.8.2023 17:50 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Tak blokoval to NIC.CZ na doporuceni ceske nebo ruske vlady ? - ceske ze - trakze co sem k* motas nejake rusy, ti s tim nemaji vubec nic spolecneho. Zajimave spise je, ze seznam udelala Gerulata, zalozena ESETem - coz jsou lidi, kteri maji kontrakt s CIA - a navrch s OpenSociety - takze Sorosova-alias Rotchioldova neziskovka udelala nejaky seznam na prani CIA - a ten pak prevzala CZ vlada a obesla CZ zakony a zavolala do CZ.NIC - kde v tom prosim k* figuruji nejaci Rusove ? - je snad Rotchild RUD, nebo CIA je plna rusu ? - nebo nam zde delaji bordel pol. thingtanky z USA a mame problem, ze 100% vlady i vysokych uredniku jsou z Aspen Institutu - jak to ze jeste nesedi ve vezeni? az zde bude kazdy z vlady z nejake Ruske pol. neziskovky - budu rvat uplne stejne - a priste se podivame na Nemecke Shiftungy - tedy jejich pol. nezsikovky - treba Rakusaci poslali D diplomatickou bnotu a vypovedeli jim jejich agenty a byli nas* ze je spehovali - D s USA spehuji i v CR a CR nikomu agenty nevyhostuje - asi jste vazalska zeme ;-) - kolone proste jen polsocuha a nechava si kalet na hlavu.
    |🇵🇸 avatar 21.8.2023 18:52 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Prášky! Hned!
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    21.8.2023 20:26 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    +1
    xkucf03 avatar 21.8.2023 20:29 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Prášky ti má nosit sestra. Říkat si o ně cizím lidem po internetu není nejlepší nápad.
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 22.8.2023 12:25 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.

    si to třeba tady kolibáčova segra čte a dycky když to vidí tak mu de votevřit na pixle s lekama děckej zameček :D ;D

    22.8.2023 22:14 Kolemjdouci
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Nejsi ty ten de*il a jeho derivaty, co se o nem pise po celym Internetu? Rozhodne tak znis.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 21.8.2023 12:36 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Možná by neškodilo mít i .com.cz, .org.cz, .edu.cz a další provozované někým jiným a hlavně serióznějším než CZ.NICem, aby na tyto domény nemohli duševní mrzáci-cenzoři (mohli by pak zcenzurovat leda všechny firmy nebo všechny organizace atd. najednou, což by jim neprošlo, zatímco teď můžou útočit selektivně na konkrétní jednotlivé domény).

    když ta pakáž z cz.nic šiřila dezinformační narativ, že se jakože vo žádnou cenzuru nejedná páč si lidi mužou domenu zaregistrovat jinde a defacto soudruzi z nezisku argumentovali volným trhem, nóóóó tak navrhuju tý neziskovce stopnout všecky dotace a státní zakázky s neuvedenou konečnou cenou (vod mvčr.cz a český pošty hele, tzn. vobě vod vrchního cenzora Ropušana :D :D) a ať si soudruzi jednou zkusej žít za svý a třeba pochopěj, jak pitomej nápad je jako sejřit svý vlastní zakazniky. Myslimže po týdle terapii by soudruhy rychle všecky cenzorský choutky a politický ambice přešli a hezky by šlapali jak švycarský hodinky :D ;D

    Úřad CZ.NIC, z.s.p.o. dostal 101 dotací v celkové hodnotě 29 504 577 Kč.

    hele zdroj

    21.8.2023 16:10 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    Blby je ze spousta lidi i tady nebo na root naivne veri ze cznic je skvela organizace a ze lepsi by se nenasla. Ja rikam ze to co dela cznic by se dalo delat levnejc, nemuselo by se cenzurovat, nemuseli by se poskytovat dotace, nemuseli by se delat smeliny typu 300 domen pro jednu statni organizaci protoze ten samy clovek sedi na dvou zidlich atd. Je to jako s linuxem na desktopu, vsichni tady vi ze se neda srovnavat s win/macos ale vsichni budou tvrdit ze na to jejich pouziti je to dokonaly system.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 22.8.2023 12:23 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.

    Blby je ze spousta lidi i tady nebo na root naivne veri ze cznic je skvela organizace a ze lepsi by se nenasla.

    si jakoby jenom nechtěj přiznat že nalítli gaunerům :D ;D

    Je to jako s linuxem na desktopu

    jj taky nechápu všecky tydlecty lidi který tvrděj že pro jejich použití win/masox stačí a že si jako vubec ty nápodoby DE troufaj srovnávat třeba s KDE supr vyladěným :P :P v applím desktopu neuděláš skoro nic extra a widnows je za linuxovým desktopem ve vychytavkách furt v zavěsu, prej tam teďko ňák vokopčili linuxový virtuální plochy konečně po x letech :D :D

    ....nicmeně DE tě nikdo nenutí použivat a mužeš si vybrat uplně podle svýho vkusu. s internetovou domenou to je jiný páč spousta lidí ji má už třeba spojenou s ňákou svou značkou noa třeba alza nebo czc jim nemůžou jentak prásknout dveřma a vodmigrovat někam pryč páč by toho třeba hnedka využili podvodnici, a možná by toho zneužili sami lidi z cz.nic, aby si už jednou chycený hejly furt drželi v lapený v síti :/ :/ suma sumarum DE mužeš uplně klidně vyměnit, s dobytkem z cz.nic to je trošku jiný a s tim ty gauneři nejspiš i počitali, když se rozhodli podílet na tomdlectom pirátským a starostenským pokusu vo státní cenzuru.

    Jak řikám, achillovkou neziskovek sou státní prachy. Seškrtat jim je tak by měli prostředky jenom nato dělat co skutečně maj, tak to zaprvý vyklepe všecky parazitický blechy z kožichu, zadruhý nebudou z přemíry volnýho času vymejšlet pitominy jako je cenzura a zapomenou na teď už pochybný aktivity jako je třeba mojeID nebo csirt. Dycky sem cz.nic uvaděla jako přiklad užitečný neziskovky, nóó naběhla sem si a teďko už ani trošku nepochybuju vo nutnosti seškrtat uplně všecky prachy všem neziskovkám. Tak se imo na ty gaunery musí :D ;D

    21.8.2023 15:53 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co .com.cz, .org.cz, .edu.cz atd.
    CZ stat sam sebe nezcenzuruje ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.