Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
mplayer vecernicek.avi; poweroff
Kvalitu obrazu je možné jednoducho porovnať, ak si pustíte vedľa seba ten istý záznam v rovnakom čase na tom istom hardwari.Ne vždy. Může dojít k tomu, že jeden program zabere hardwarové dekodéry a nepustí k nim jiné, a totéž se ještě častěji stává s HW akcelerací výstupu na GPU. Jinak u většiny kodeků je rozdílný výstup prostě chyba (u mpeg1/2/mpeg4asp je určitá tolerance kvůli nepřesnému DCT, ale nic velmi pozorovatelného). Formáty jako H.264 a novější mají bit-exact dekódování a FFMpeg na ně má regresní testy které to kontrolují (ale kontrolované jsou i ty starší, takže rozbité dekódování je rozhodně nestandardní projev). Nebyl miscompilovaný?
No mám iné skúsenosti. Jednak niektoré avi s vyšším bitratom sú viac rozkockatené a roztrasené (dokonca až nepozareteľne pri dnešných veľkostiach monitorov)Tohle bych si tipnul že bude v rozdílném nastavení post processingu (deblocking a deringing etc, IMHO to jenom rozmazává zbytky detailů, které v tom videu zbyly, takže je to akorát ještě horší než předtím, i když třeba některé kompresní artefatky zmizely). Tipl bych si, že FFmpeg ve výchozím nastavení ho neprovádí pokud si to uživatel nenastaví, kdežto Fluendo ho má nastavený na zapnuto? Za to bych se teda na FF nezlobil.
Tiskni
Sdílej: