Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
analógový prenos a analógové zosíky majú mäkší a farebnejší zvuk
Zkreslení, chceš říct zkreslení.
Zároveň analogový přenos žádné zkreslení mít nemá, pokud má, je to buď známka nízké kvality, nebo podvod.
Zkreslení, chceš říct zkreslení.Nie nechcem. Analóg je prirodzenejší ako kostrbatý výstup z digitálu. A pridanie basov to nezachráni, aj keď bežnej vzorke populácie sa práve to dunenie basov páči.
Kecy. Současné digitální kódování je prakticky transparentní.
Můžeš se jako Vlastík pohoršovat nad záznamem některých výjimečných zvuků (chrastění klíčů), pro mě za mě, ale jinak to celkem nikoho nevzrušuje. ¯\_(ツ)_/¯
On to trochu komplikuje fakt, že ty šmatlaplacky ani telefony nemívají linkový výstup (natož vstup), takže to jde přes vestavěný zesilovač, který navíc na mnoho kvalitních sluchátek (anebo mikrofonů) nestačí, o studiových monitorech nemluvě. Řetězit zesilovače není ideální.
To píšu jako člověk, který používá zásadně drátová, převážně kvalitní sluchátka, protože je to přímočařejší, udržitelnější atd. Ale není od věci být fér a přiznat si, že ten jack není na všechno, to je pak lepší připojit si nějaký (USB) převodník.
Pořád jsem nechápal co je to to ten "epl", pořád mi to přípomínalo RedHat, ale to by bylo EPEL. Už to konečně chápu!
Takže "eplista". Ale oni to vyslovují spíš jako "ÁPL".
1 Ta webka je celkom pekne zladena so stylom apple
2 ak by som mal iphone 14/15 urcite by som si to kupil na rozdiel od linux tabletov toto stoji len 140e, skoda mam len iphone 6s
Tiskni
Sdílej: