Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Co ti (nebo komukoli jinému) brání jít řídit taxík?
Jednak si tím vyděláš1 a jednak můžeš tuto službu poskytovat za nižší cenu a pomůžeš tak ostatním
[1] pokud jsou cesty taxíkem „sviňsky drahé“, tak by to znamenalo, že si vyděláš víc než v mnoha jiných oborech
trekker.dk přirovnal cenu hry k pár běžným výdajům, což mělo ilustrovat, že ta cena není nějak extra vysoká. Jednou z těch věcí byly taxíky a těch ses chytil.1
Pokud ti taxíky přijdou moc drahé (což jsem vyrozuměl ze slov „sviňsky drahé“), tak bys měl být rád, že tu je trh a že pokud je kariéra taxikáře takové terno, tak to přitáhne do oboru další lidi, což bude mít za následek snížení ceny, takže si ten taxík taky budeš moci dovolit. Případně můžeš jít dělat taxikáře sám a natstandardně tím vydělávat (když je taxík „sviňsky drahý“ tak si asi taxikáři budou žít dobře – pokud ne, tak by to nesplňovalo definici „sviňsky drahý“ protože by to tak tak pokrylo náklady a nějaký průměrný zisk).
Háček může být v tom, že se do věci vloží stát, zvýší bariéru vstupu na trh, omezí konkurenci či navýší taxikářům náklady. Což ale znamená, že bys měl ustoupit od svých zhoubných socialistických myšlenek a posunout se směrem k volnému trhu.
A pokud se ti nelíbí individuální automobilová doprava, tak bys měl být naopak rád, že jsou ty taxíky drahé, což lidi demotivuje s nimi jezdit (takže si vezmou taxík, jen když je to opravdu nutné, ale jinak pojedou třeba tramvají).
Takže vlastně nevím, na co si stěžuješ. Spíše půjde o další zbytečný Kolibáčův komentář.
[1] teď opravdu nevím, jestli tu diskutuji s člověkem nebo nějakou umělou (ne)inteligencí
Tiskni
Sdílej: