Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
podstatné věci - jako je diverzita mezi nabízenými a podporovanými konfiguracemi - úplně ignorují a naopak mají vizi že "Fedora Workstation" == GNOME 3.Taková je prostě definice jednoho z aktuálních fedořích "produktů". Ale to přece neznamená, že na workstation (pracovní stanici) s Fedorou musíš používat Fedora Workstation (produkt). Alternativní spiny s KDE, Xfce, LXDE, MATE existují i nadále. A vždycky jde cokoliv nainstalovat z repo. Nebo přijde ti, že používat na Fedoře něco jiného než GNOME je dnes nějak těžší než dřív?
A ještě k Fedoře jako celku: z pozice dlouholetého uživatele Fedory a předtím Red Hat Linuxu si myslím, že naopak Fedora by se měla víc zaměřit na balíčky a technické věci, a zejména na inkrementální vývoj toho, co tvoří infrastrukturu distribuce.S tím naprosto souhlasím, zrovna jsem uvažoval o tom, že na toto téma něco sepíšu.
Zaměřit se na to, aby balíčky a celá Fedora podporovala co nejrůznější způsoby použití a ne jen úzký směr, který je dnes moderní (cloud, etc-less system, usrmove, vyhození upgradu z anacondy).s/moderní/módní/
To je taková ta funkce, kde lítá komínem valná většina peněz? (Viz Gnome a jejich program Out, bitch? )
Já se teda sice nehlásim, ale na dotazník vám klidně odpovím.
1/ Vůbec si to nemyslím.
2/ No, hlavně o Cikánech. I když nějaká zkušenost s těmi milými fanoušky Douglase Adamse by se taky našla .
3/ Zasvěceně by o mých zkušenostech mohlo pohovořit několik okresních a krajských soudců, kterým jsem své zkušenosti s diverzitou barvitě líčil... Umělecký dojem bohužel nebyl dokonalý, při pomalosti našich soudů to nebylo až tak barvité, většina podlitin již v době hlavních líčení zmizela a zlomeniny byly také zahojeny. Ale když jsme u těch barev, tak s barevnými kovy má dotyčná menšina také velké inkluzivní zkušenosti... o tom by zas povyprávěly naše okapy, ploty, zahradní technika apod., akorát, že jsou stále nezvěstné, takže referenci taky nepošlu.
Tiskni
Sdílej: