Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Firefox 4.0 bude obsahovat funkci out-of-process plugins (OOPP), tj. každý plugin má běžet v samostatném procesu. K dispozici jsou předverze 3.7, ze které by se měla koncem roku 2010 stát 4.0. Více na mybroadband.co.za.
Tiskni
Sdílej:
Uzasne, kdo te nuti to pouzivat?
Pro ten xul toho moc nebudeA divíš se?
ale není to snad v principu jedno, jestli web vyžaduje konkrétní browser nebo jestli vyžaduje "jenom" konkrétní jádro?To pochopitelně je.
Weby kvůli tomu, aby fungovaly ve Firefoxu a jiných prohlížečích, mršit netřeba (starší verze IE nepočítám).tohle jednoduše není pravda :-p - sám jsem jeden web kvůli FF musel zmršit
Pokud někdo zbastlí web, který mu náhodou "funguje" ve Firefoxu a jinde ne, pak to nevidím jako chybu na straně prohlížeče.je tu takový drobný problémek, že tento prohlížeč o sobě lže, kdovíjak podporuje standardy, ačkoliv na ně docela úspěšně sere, takže tito bastlíři si často myslí, že je vše v pořádku - a to chyba na straně prohlížeče tedy je (já vím, dělají to všichni, a někteří lidé už ani nejsou schopni takovouto lež vnímat jako lež ...)
Popravdě jsem se ale s takovým webem ještě nesetkal.je nutná ta podmínka "a jinde ne", anebo ti stačí příklady webů, které jsou "optimalizovány" (sic!) krom obligátního IE pouze na FF? - ve druhém případě viz prakticky cokoliv z dílny Seznam.cz
(ještě jednou děkuji už nevímkomu tady na ábíčku, kdo mi tam našel, na čem FF skape)To jsem byl asi já a dovolím si tvrdit, že XHTML by se mělo posílat se správnou hlavičkou MIME.
To jsem byl asi já a dovolím si tvrdit, že XHTML by se mělo posílat se správnou hlavičkou MIME.vo tom žádná - já bych si dokonce dovolil tvrdit, že všechno by se mělo posílat se správnou hlavičkou problém byl ovšem v tom, pokud se dobře pamatuju, k čemu jsme se dobrali, že jak FF tuto informaci neměl, tak si ji prostě vymyslel - a vymyslel si ji špatně, namísto aby se podíval do hlavičky uvnitř souboru a řídil se podle ní kromě toho, jak jsem pochopil, tak parser FF na tom prostě skape, namísto aby korektně ohlásil chybu, což ze strany FF taky není košer, slušně vychovaný program si má poradit s jakýmkoliv zblitkem, aby jej mohl vrhnout zpět uživateli na hlavu, ať si to opraví
namísto aby se podíval do hlavičky uvnitř souboruJirsákůůů?
kromě toho, jak jsem pochopil, tak parser FF na tom prostě skapeNeskape, nedetekuje uzavření tagu script a zbytek dokumentu považuje za JavaScript.
Vedle se vede flame o tom, zda je skutečně dobré věštit načítáním různých kousků souborů, když to stejně není 100%. Můžeš se přidathm, na něco takového se pamatuju ... nevidím příliš přínosné dohadovat se na úrovni cyklu informace má být v metadatech, je nepřípustné číst ji ze souboru -> nemám jak přenést metadata -> informace má být v metadatech! -> můj fs nepodporuje metadata -> informace má být v metadatech!! -> hlavička souboru je v principu totéž co metadata, prostě se to nepřečte z nějakého externího umístění ale ze začátku souboru -> informace má být v metadatech!!! atd..
Tvůj problém byl na webu, kde se ale MIME typ posílá už patnáct (víc?) let standardně v hlavičkách a tys prostě tvrdil, že je to HTML.hm, pokud to tak bylo, tak to tvrdil server a ne já :-p bohužel teď to neověřím, ta sajta je dole nicméně na základě problému na webu jsem totéž reprodukoval lokálně, a tam se FF choval zjevně chybně (pomineme-li výše uvedené dogma, že typ souboru se nesmí číst z jeho hlavičky - i když pak by se taky choval chybně, protože stejně tak, jako bez metadat nemůže rozhodnout, jde-li o XHTML, tak nemůže rozhodnout, jde-li o HTML a které verze)
Nevíte někdo, kde přepnou FF aby kopírování URL adresy do texťaku vypadalo jako v Chrome
http://matriky.archives.cz/matriky_lite/pages/zoomify.jsp?page=58&entityRef=(^n)(((localArchiv,^n,)(unidata))(3008))
a ne zakodovaně ? T.j. takto
http://matriky.archives.cz/matriky_lite/pages/zoomify.jsp?page=58&entityRef=%28%5En%29%28%28%28localArchiv%2C%5En%2C%29%28unidata%29%29%283008%29%29
Specifikace mne nezajímajíAha, skvely pristup. Tak zkus MSIE pod Wine, tam to treba pujde. :P