V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Uzasne, kdo te nuti to pouzivat?
Pro ten xul toho moc nebudeA divíš se?
ale není to snad v principu jedno, jestli web vyžaduje konkrétní browser nebo jestli vyžaduje "jenom" konkrétní jádro?To pochopitelně je.
Weby kvůli tomu, aby fungovaly ve Firefoxu a jiných prohlížečích, mršit netřeba (starší verze IE nepočítám).tohle jednoduše není pravda :-p - sám jsem jeden web kvůli FF musel zmršit
Pokud někdo zbastlí web, který mu náhodou "funguje" ve Firefoxu a jinde ne, pak to nevidím jako chybu na straně prohlížeče.je tu takový drobný problémek, že tento prohlížeč o sobě lže, kdovíjak podporuje standardy, ačkoliv na ně docela úspěšně sere, takže tito bastlíři si často myslí, že je vše v pořádku - a to chyba na straně prohlížeče tedy je (já vím, dělají to všichni, a někteří lidé už ani nejsou schopni takovouto lež vnímat jako lež ...)
Popravdě jsem se ale s takovým webem ještě nesetkal.je nutná ta podmínka "a jinde ne", anebo ti stačí příklady webů, které jsou "optimalizovány" (sic!) krom obligátního IE pouze na FF? - ve druhém případě viz prakticky cokoliv z dílny Seznam.cz
(ještě jednou děkuji už nevímkomu tady na ábíčku, kdo mi tam našel, na čem FF skape)To jsem byl asi já a dovolím si tvrdit, že XHTML by se mělo posílat se správnou hlavičkou MIME.
To jsem byl asi já a dovolím si tvrdit, že XHTML by se mělo posílat se správnou hlavičkou MIME.vo tom žádná - já bych si dokonce dovolil tvrdit, že všechno by se mělo posílat se správnou hlavičkou problém byl ovšem v tom, pokud se dobře pamatuju, k čemu jsme se dobrali, že jak FF tuto informaci neměl, tak si ji prostě vymyslel - a vymyslel si ji špatně, namísto aby se podíval do hlavičky uvnitř souboru a řídil se podle ní kromě toho, jak jsem pochopil, tak parser FF na tom prostě skape, namísto aby korektně ohlásil chybu, což ze strany FF taky není košer, slušně vychovaný program si má poradit s jakýmkoliv zblitkem, aby jej mohl vrhnout zpět uživateli na hlavu, ať si to opraví
namísto aby se podíval do hlavičky uvnitř souboruJirsákůůů?
kromě toho, jak jsem pochopil, tak parser FF na tom prostě skapeNeskape, nedetekuje uzavření tagu script a zbytek dokumentu považuje za JavaScript.
Vedle se vede flame o tom, zda je skutečně dobré věštit načítáním různých kousků souborů, když to stejně není 100%. Můžeš se přidathm, na něco takového se pamatuju ... nevidím příliš přínosné dohadovat se na úrovni cyklu informace má být v metadatech, je nepřípustné číst ji ze souboru -> nemám jak přenést metadata -> informace má být v metadatech! -> můj fs nepodporuje metadata -> informace má být v metadatech!! -> hlavička souboru je v principu totéž co metadata, prostě se to nepřečte z nějakého externího umístění ale ze začátku souboru -> informace má být v metadatech!!! atd..
Tvůj problém byl na webu, kde se ale MIME typ posílá už patnáct (víc?) let standardně v hlavičkách a tys prostě tvrdil, že je to HTML.hm, pokud to tak bylo, tak to tvrdil server a ne já :-p bohužel teď to neověřím, ta sajta je dole nicméně na základě problému na webu jsem totéž reprodukoval lokálně, a tam se FF choval zjevně chybně (pomineme-li výše uvedené dogma, že typ souboru se nesmí číst z jeho hlavičky - i když pak by se taky choval chybně, protože stejně tak, jako bez metadat nemůže rozhodnout, jde-li o XHTML, tak nemůže rozhodnout, jde-li o HTML a které verze)
Nevíte někdo, kde přepnou FF aby kopírování URL adresy do texťaku vypadalo jako v Chrome
http://matriky.archives.cz/matriky_lite/pages/zoomify.jsp?page=58&entityRef=(^n)(((localArchiv,^n,)(unidata))(3008))
a ne zakodovaně ? T.j. takto
http://matriky.archives.cz/matriky_lite/pages/zoomify.jsp?page=58&entityRef=%28%5En%29%28%28%28localArchiv%2C%5En%2C%29%28unidata%29%29%283008%29%29
Specifikace mne nezajímajíAha, skvely pristup. Tak zkus MSIE pod Wine, tam to treba pujde. :P
Tiskni
Sdílej: