Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Jak se jmenujete pane? Jojojosef Nononovák.Vy koktáte? Ne,koktal otec a matrikář byl debil.
Jen doufám, že nikoho nenapadne zkurvit konzoli...podívej se třeba na
fdisk
, ať nechodíme daleko.
Když vidím kB, předpokládám jednu hodnotu. Jestli to maj špatně, rychle pryč od nich.Tak to prostě předpokládáte špatně, protože nelze označit jednoduše, co je špatně.
Gnome sem používal od roku 2007 do 2012 , půl roku na gnome 3.4 a chvilku sem šel do xfce ale nakonec sem tam nahodil KDE 4.9 , dva dny nastavování a už asi měnit nebudu. Gnome mne zklamalo a fičura vlevo nahoře pro seznam puštěnejch oken umí i kde. Takže ikdyž sem nikdy neměl rád KDE (ani 3 a natož ani 4ku) ta 4.9 už po důkladném nastavení je i použitelná a jelikož mam 32gb ram a KDE4 je na SSD tak to funguje i rychle.
http://www.abclinuxu.cz/desktopy/pepe-20121003
Je tady spousta negativních ohlasů na Gnome, já ale musím napsat, že se mi nové Gnome líbí a ta verze, kterou mám (3.2.1) mi plně vyhovuje. A s velkou pravděpodobností mi bude vyhovovat i verze 3.6, jak se tak dívám na screenshoty.
To jsem rád; Gnome prostě pokračuje na své cestě za jednoduchým a elegantním desktopovým prostředím a podle mě se mu to docela dobře daří.
člověk stále hledal kdy má mačkat ALT když se chce odhlásit nebo kdy si chce vypnout počítač...A kolik potrebujete casu potrebujete se neco takoveho naucit, ze to stale hledate?
+1. Přesně tak. Mimochodem, jsem zvědavý, s čím přijde KDE 5.
ekonom, právník, chirurg, spisovatel, to nejsou hloupý lidiPojedou na Windows, protoze vetsine z nich linuxovy desktop nebude prinaset vyhody. Nevidim duvod proc zavsivit uzivatelsky interface Gnome specifickymi vecmi, ktere clovek potrebuje jednou za uhersky rok. Pokud to potrebuji, neni problem si pod Gnome nainstalovat rozsireni Nautila ci nejakou GUI aplikaci.
Osle, rozumíš tomu co tady píšu?Pokud napisi, ze jste pouzil oslovsky pristup, neznamena to, ze rikam ze jste osel, ale budiz.
Převod a zmenšení obrázků se dá pěkně zvládnout pomocí rozšíření pro Nautilus. Jsou v repozitářích každé distribuce. Pak jen stačí v Nautilu označit obrázky, v kontextové nabídce vybrat převod a zmenšení a je. Ty ostatní věci nevím, nikdy jsem je nepotřeboval, ale věřím, že minimálně na to podmíněné kopírování existuje v rozšířeních/skriptech pro Nautilus taky řešení.
Osobně jsem rád, že funkce, které potřebuje 10 % uživatelů jednou za uherský rok, nejsou v základu GNOME a jeho aplikací. Raději pracuji s jednoduchým a čistým prostředím a když něco speciálního potřebuju, doinstaluju si to, než mít všechno neustále po ruce a pracovat s prostředím přeplácaným. To je asi ten fundamentální rozdíl mezi uživateli GNOME a KDE.
No a proto existuje více prostředí pro různé cílové skupiny.
Jinak ta přeplácanost samozřejmě není o systémových prostředcích, ale o vizuálním přeplácání. Prostě preferuji, když mám v jednoduché a přehledné formě jen funkce, které člověk denně používá a na ten zbytek klidně obětuju trochu času, abych si je doinstaloval, než aby mi ty, které nepotřebuju vůbec nebo jen jednou za čas, při každodenní činnosti překážely a snižovaly moji produktivitu. Ale je to jen můj pohled. Chápu, že jiní to můžou vidět jinak.
No a jestli mi to nevěříte a chcete říct, že si vymýšlím, váš problém a nezajímá mě to.Nic takoveho nerikam. Chtel jsem jen vedet, jak jste to hodnotil.
Další např. tažení okna za titulek. Pokud chytnu okno a táhnu, v KDE i OpenBoxu je zpoždění za myší minimální, v gnome-shellu okno zaostává a jakoby se zasekává, protože tam něco nestíhá (nejedná se o zasekávání o hrany obrazovky či oken).To se mi stava take a i na radeon-u, ktery by mel byt dosti vykonny i s OSS driverem. V podstate to vypada, ze okno poskakuje v nejakem rastru a updatuje se ve fixnich intervalech.
Přijďte ke mně domů a já vám to předvedu.Dekuji za pozvani!
Tiskni
Sdílej: