Apple představil nový MacBook Pro s čipy M4, M4 Pro a M4 Max.
Na GOG.com běží Halloween Sale 2024. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Return of the Phantom.
Společnost OpenAI spustila internetový vyhledávač ChatGPT search.
Konference OpenAlt 2024 proběhne již tento víkend 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Začíná ale už v pátek na warm-up party ve Studentském klubu u Kachničky v 17:00. Pokud jste ještě areál FITu nenavštívili, k dispozici jsou pokyny k orientaci. Na programu je 54 přednášek a workshopů. Témata jsou od silně technických témat jako je třeba GCC nebo PostgreSQL po méně technické témata jako eGovernment, nebo třeba detailní analýzu … více »
Byla vydána nová verze 6.9 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.0.1. Tor client na verzi 0.4.8.13. Thunderbird na verzi 115.16.0.
Vývojáři free a open source synchronizačního nástroje (a p2p náhrady Dropboxu) Syncthing oznámili, že z důvodu odporu ze strany Google Play ukončují podporu OS Android. Bohužel v rámci toho zmizí i vydání Syncthing na F-Droid, který má slabší uživatelskou základnu. Syncthing je na Androidu implementován formou wrapper aplikace, která spustí Syncthing démon, vyžádá potřebná oprávnění a zpřístupní webové rozhraní démona. Ve srovnání se
… více »V červnu 2022 bylo oznámeno, že z K-9 Mailu se stane Thunderbird pro Android. Trvalo to poněkud déle, než vývojáři předpokládali, ale včera byl první stabilní Thunderbird pro Android 8.0 vydán.
Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
"It's not Google leaving China, it's China leaving the world." 不是谷歌退出了中国,而中国退出了世界。
Hehe. A google je po čínsky 谷歌 -- spevavé údolie. Buď je to fonetický prepis, alebo bol autor toho slova básnik
jeste aby prestal cenzurovat i ve zbytku sveta+1 btw, "Google.cn již vrací nefiltrované výsledky!" - nojo, ale otázka je, co Google.* vrací při přístupu z .cn, a nikoli na *.cn ... má snad autor zprávičky (potažmo článku) k disposici proxy v .cn, ze které si to ověřil, anebo je takový technický analfabet, že mu tento drobný rozdíl uniká(*) a mele tady z hladu jen zase nějakou PR propagandu od Googlu? (*) než budu obviněn z nevzdělanosti já, podotýkám, že ".cn" jsem použil jako zjednodušení, ve skutečnosti samozřejmě nejde o název domény ale o umístění strojů vzhledem k jurisdikci příslušné země
Poznámka bokem: Umíš taky komentovat jinak než urážkami?Přesně tenhle pocit (že neumí) mám z kavola snad odjakživa Tedy mě příspěvky psané v tomhle duchu od něj už vubec nepřekvapují, prostě to přejdu. Naopak bych byl překvapen, kdyby z jeho příspěvků z ničeho nic ta nebetyčná arogance zmizela
Poznámka bokem: Umíš taky komentovat jinak než urážkami?každý v tom vidí, co sám chce ...
K článku: Vyznívá, že je založen na zprávách lidí, kteří jsou nyní v Číně. Tj. není to postavené na to, že bych si já do prohlížeče napsal google.cn.článek: Status @ 22:30 NZT, 17:30 Beijing time, 13-01-10: Despite reports to the contrary Google.cn is still censored. zprávička: "Google dostál svému slibu a přestal cenzurovat výsledky hledání v Číně. Google.cn již vrací nefiltrované výsledky!" aha ... na přiloženém screenshotu je jeden z jednadvaceti obrázků označen jako závadný, jinak se to sice totálně liší od druhého screenshotu, ale je tam aspoň ten jeden, takže nějaký výsledek to nezvládlo vyfiltrovat, takže alespoň nějaké nefiltrované výsledky to alespoň někdy vrací, takže zprávička je vlastně pravdivá, i když se zcela rozchází s nejčerstvějším stavem věci uvedeným v článku ...
It is, Google has confirmed it has done nothing yet on censorship in China, it is still enabled.a
Today I asked Google: Did you already start partially lifting google.cn censorship? Their reply: "No. Per our announcement, we are continuing to operate Google.cn in compliance with Chinese law. Over the next few weeks we will be discussing with the Chinese government the basis on which we could operate an unfiltered search engine within the law, if at all."
Googlu Čína pravděpodobně ani nic zajímavého (finančně) nemůže nabídnout. Zisky z reklam zanedbatelnétohle je naprosty nesmysl, oni uz tam davno nechodi v modrych teplakach s rudou knizkou v kapsicce na prsou (rozumejme ti, co k internetu pristup maji), ale jsou v konzumu az po usi. Navic Cina bude brzy nejvetsim internetovym trhem
Goldman Sachs analysts estimate that the loss of Google's China earnings are likely to be "immaterial" for the company, as it's estimated to draw just about 1% of its total revenue from mainland China.Pokud si zagůglim trochu víc, dozvídám se, že Nexus One (telefon, který kvůli blokování sociálních sítí v Číně, by se stejně stal pouze předraženou cihlou), ač není úplně nejúspěšnějším produktem, by mohl víc než pokrýt ztráty:
That would add at most 2% to Google’s earnings before interest and tax, a basic gauge of operating profit.
Tiskni Sdílej: