Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Zajímalo by mě proč tedy rusové vlastně použili poloniumNic o tom teda nevim, ale tipoval bych, ze otrava botulotoxinem je pro doktory pomerne znama a v nemocnici zvladnutelna.
Zajímalo by mě proč tedy rusové vlastně použili poloniumNapadají mě dva důvody:
1) Polonium není běžný jed, policejní pejsci na něj nejsou cvičeni a neexistuje na něj léčba.
2) Poprava Litviněnka měla odstrašit jeho potenciální následovníky, aniž by vyvolala diplomatickou roztržku. Kdo za tím stojí, je jasné, ale jednoznačně dokázat to nejde.
No, například Farma zvířat jak moc se asi liší od reality?
A toto obvinění je ve Švédsku jen přestupek, zajímalo by mě jak na to tedy mohli získat mezinárodní zatykač Interpolu.
Když je vůle, dá se zařídit ledacos. Jak řekl bývalý poslanec Morava, všechno je otázka motivace.
Kdyby nic jiného, tak už samo načasování je… přinejmenším podezřelé.
Tak on je z principu nevinný -- říká se tomu „presumpce neviny“. Do té doby nemáte právo tvrdit, že vinen je.Nelžete tady, presumpce neviny znamená, že na někoho zákon nahlíží jako na nevinného až do doby, než soud rozhodně o vině v jeho neprospěch. Nic ale neříká o skutečné vině či nevině. Dám dva příklady. 1. Fritzlova dcera asi taky až do rozsudku soudu neměla fotra za nevinného. 2. Někdy se stane, že někdo není odsouzen třeba kvůli nedostatku důkazů - z pohledu zákona je nevinný. Ale pak se ten člověk nějakým způsobem přizná (třeba když už na něj "zákon nemůže") - je tedy skutečně nevinný?
Fascinuje mne na tom jak taková země jako je Švédsko může mít na takovou hovadinu zákon.Vás to překvapuje? Švédská společnost je v tomto ohledu politicky korektní žumpa. To, co se traduje o zákonech USA, jsou většinou kecy - které jsou skutečností maximálně tak právě ve Švédsku.
Fascinuje mne na tom jak taková země jako je Švédsko může mít na takovou hovadinu zákon.A co vlastne presne ten zakon postihuje? Podle zbezneho progooglovani je 'surprise sex' jen eufemismus pro znasilneni (resp. sex bez souhlasu druhe osoby). BTW, prekvapuje me, ze podle ceskeho zakona je znasilneni pouze pri pouziti nasili, pohruzky nasili ci vyuziti bezmocnosti druhe osoby, ale pouze sex s osobou, ktera s tim nesouhlasi, zrejme vubec trestny neni.
A podle serveru CNET News se ještě ten samý den přidala i společnost MasterCard. "Podnikáme kroky, abychom zajistili, že WikiLeaks již nebude moci přijímat produkty nesoucí značku MasterCard," prohlásil mluvčí finančního gigantu Chris Monteiro. Jako důvod uvedl zapojení serveru do "nelegální činnosti".V přispění nawikileaks vám nepomůžeme... Na všechno ostatní je tu Mastercard.
Jsem jediný, koho napadlo, že to mohl Assange zrežírovat?Ne, už jsem tu zmiňoval několik možných scénářů celé causy, ale neuchytilo se to. Julián je tu prostě hrdina a basta.
Tiskni
Sdílej: